Infostart.hu
eur:
355.87
usd:
308.01
bux:
132539.38
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Pars Krisztián második a Világdöntőben

A kalapácsvető Pars Krisztián a második helyen végzett a stuttgarti atlétikai Világdöntő második napján.

A számot a pekingi olimpiai bajnok szlovén Primoz Kozmus nyerte utolsó, 79,99 méteres dobásával.

A nyári játékokon a szám döntőjében negyedik Pars - aki a Pekingben előtte végzett két fehérorosz dobó doppingvétsége miatt olimpiai ezüstérmes lehet - az utolsó, negyedik sorozatban érte el legjobbját.

A finálé másik két magyar szereplője, a diszkoszvető Kővágó Zoltán a negyedik, Máté Gábor pedig az ötödik lett szombaton.

Férfi kalapácsvetés:
1. Kozmus (szlovén) 79,99 m
2. Pars Krisztián 79,37 m
3. Murofusi (japán) 78,99 m

Címlapról ajánljuk
Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát
vb-sztorik

Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát

A csütörtökön kezdődő észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnokság előtt az Infostart felidéz néhány különleges epizódot a tornák történetéből. Nem elsősorban olyanokat, amelyek az eredményekhez, a pályán történt eseményekhez kapcsolódnak, inkább olyanokat, amelyek mégis jellemzőek és emlékezetesek. Ezúttal 1966 a téma, az angolok eddigi egyetlen aranyérmét hozó futball-vb, amely után kis híján nem tudták átvenni a Rimet-kupát.

Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Nemcsak a fizikai infrastruktúra kialakítása okoz gondokat több uniós tagországnak, hanem a jogi átültetés kapcsán is jelentkeznek bizonyos gondok – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója az Európai Unió Migrációs és Menekültügyi Paktumáról. Marsai Viktor figyelmeztetett: ha a magyar kormány nem lesz hajlandó végrehajtani a paktum kötelezően előírt intézkedéseit, akkor a napi egymillió eurós bírság továbbra is „ketyegni fog”, sőt akár még kötelezettségszegési eljárás is indulhat Magyarországgal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Figyelem! Különös kéréssel fordultak a nyaralókhoz a horvátok

Figyelem! Különös kéréssel fordultak a nyaralókhoz a horvátok

A zágrábi Rudjer Boskovic Intézet kampányt indított, amelyben turistákat és helyieket egyaránt arra kér, hogy fényképes megfigyeléseikkel segítsék az Adriai-tenger élővilágának kutatását. A résztvevők tengeri fajokat, inváziós növényeket, hulladékot és egyéb szokatlan jelenségeket rögzíthetnek, majd a Crafting the Sea alkalmazáson keresztül jelenthetik be észleléseiket. A kezdeményezést az Óceánok és kék innovációk napja elnevezésű rovinji rendezvényen mutatták be, ahol autonóm vízi járműveket is ismertettek, amelyek kamerákkal és érzékelőkkel térképezik a tengerfeneket. A kampány célja, hogy az állampolgári tudomány és a modern technológia együttes erejével pontosabb képet kapjanak az Adria környezeti változásairól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×