369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Simán nyert otthon a Győr

A Győr 34-24-re nyert a vendég francia Besancon ellen a női kézilabda KEK negyeddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

A mérkőzés Gyulai Istvánnak, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség főtitkárának halála miatt gyászszünettel kezdődött.

Bátran kezdett, 2-0-val nyitott a francia együttes az előző idényben EHF Kupa-döntős Győr otthonában. Az első hazai gól az 5. percben esett. A Besancont végül a 11. percben sikerült utolérnie (4-4) Róth Kálmán vezetőedző csapatának

Ezután magához a kezdeményezést a Győr, feljavult a védekezése is, így a szünetre négygólos előnyt szerzett (13-9).

A második játékráészben a Besancon nem sokáig tudta tartani magát, az ETO egyre jobban elhúzott, a gyakorta szabálytalankodó franciáknak pedig emberhátrányban nem volt esélyük szorosabb eredmény elérésére.

A hajrában az jelentett némi izgalmat, hogy Temes Bernadett és Görbicz Anita is megkapta harmadik büntetését, így nélkülük kellett befejezni a meccset.

A tízgólos előny birtokában a Győr magabiztosan várhatja a jövő vasárnapi visszavágót.