Infostart.hu
eur:
353.89
usd:
309.99
bux:
138210.26
2026. június 23. kedd Zoltán
Fortepan / Szalay Zoltán
Nyitókép: Fortepan / Szalay Zoltán

Magyarország egyik legjobb humoristájára emlékeznek

Élve Bonczolás! címmel barátai, pályatársai és kortárs szegedi színészek emlékeznek meg a nyolcvan éve született Boncz Géza humorista örökségéről december 12-én Szegeden - tájékoztatott az estet szervező Kultúrkavics Produkció.

A Belvárosi Moziban a 24 esztendeje elhunyt humorista legfontosabb művei, életének legmeghatározóbb pillanatai elevenednek meg az est házigazdái: Boncz Ádám színművész és Nádas György humorista, valamint Jakab Tamás, Kelemen István, Kis Kata, Szegezdi Róbert és Szolnoki Péter tolmácsolásában. A Boncz Géza fia, Boncz Dániel által megálmodott esten a prózai és zenés produkciók élő felidézése – élve Bonczolása – mellett beszélgetésekkel és vetítésekkel emlékeznek meg az abszurd, asszociatív humor hazai megteremtőjéről.

Boncz Géza, humorista körökben közkeletű nevén Boncz Mester 1944-ben az erdélyi Nagybányán született, családjával egy évvel később költözött Szegedre. 1974-ben a Magyar Rádió első humorfesztiválján – ahova az esten szintén résztvevő Temesi Ferenc író nógatására küldte be írását - harmadik helyezést ért el, ettől kezdve rendszeres szereplője volt a Rádiókabaré műsorának.

1982-ben Markos Györggyel és Nádas Györggyel együtt indult a második humorfesztiválon, melyet megnyertek. A sokak által a magyar humor legismertebb csapatának tartott triónak több komoly sikert arató nagylemeze jelent meg, de Boncz Géza szerepet vállalt a zenei paródiákat előadó Atléta trióban és a Aladdin és a Skodalámpa nevű humorista-zenekarban is.

Sajátos szóficamokkal, váratlan képzettársításokkal teletűzdelt magánszámokat írt és adott elő. Állandó társszerkesztője volt a Markos-Nádas humorista duónak, Hofi Gézának is adott számos ötletet.

A Karinthy-gyűrűt 1994-ben kapta meg. Huszonnégy esztendeje, egy nappal 56. születésnapja után hunyt el.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×