Infostart.hu
eur:
381.03
usd:
325.57
bux:
125718.34
2026. március 2. hétfő Lujza

Eddie Murphy lesz a 2012-es Oscar-gála házigazdája?

Eddie Murphy lehet a 2012 februárjában megrendezendő Oscar-gála házigazdája - állította vasárnap internetes oldalán a The Los Angeles Times.

Noha hivatalos döntés még nincs a kérdésben, a lap szerint a fekete vígjátékmester a listavezető a számba vehető jelöltek között. A kérdés feltehetően akkor dől el, amikor Brett Ratner és Don Mischer producer a héten találkozik Tom Sherakkal, a Mozgókép Akadémia elnökével.

Murphy megbízása azt jelentené, hogy az Oscar-gála vissza akar térni a sikeres eredeti formátumához, amikor egy komikus szólóban vezette le a műsort, a két színészre (James Francóra és Anne Hathawayre), vagy két komikusra (Steve Martinra és Alec Baldwinre) épülő elképzelések ugyanis a nézettségi adatok szerint kudarcot vallottak.

Noha Murphy a 80-as években televíziós műsorvezetőként is megcsillogtatta improvizáló képességét, élő showban csaknem egy negyedszázada nem foglalkoztatták. Noha 2006-ban a Dreamgirlsben nyújtott alakításáért őt magát is Oscarra jelölték, a sztár karrierjében az elmúlt években nem voltak jelentősebb sikerek azon kívül, hogy a Shrek-sorozatban a hangját adta a szamárnak. A színész a novemberben bemutatandó - és Ratner rendezte - Tower Heist és a valószínűleg januárban premierre kerülő A Thousand Words című filmjeivel kerül ismét a nagyközönség elé.

Eddy Murphy mellett Billy Crystal és Jerry Seinfeld neve is felmerült a lehetséges házigazdajelöltek között. A brit bukmékereknél nagy felfordulást keltene, ha az akadémia tényleg az egykori "Beverly Hills-i zsaru" mellet döntene. Náluk most Oprah Winfrey vezet (1 a 6-hoz eséllyel), akit Steve Martin követ (1-8), őt pedig Bradley Cooper és Billy Crystal (egyaránt 1 a 9-hez valószínűséggel). Murphy neve fel sem merült.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József Iránról: egy rendszerváltás nagyon bonyolult és nehéz ügy, de most talán több a támogatója

Kis-Benedek József Iránról: egy rendszerváltás nagyon bonyolult és nehéz ügy, de most talán több a támogatója

Az iráni társadalom jelentős része most támogatja a változásokat az ország élén, részben a rezsim korábbi brutalitása miatt – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, aki szerint az amerikaiaknak biztosan vannak forgatókönyveik a rendszerváltásra, ami nagyon nehéz dolog – mint azt Irak vagy akár Magyarország esetében is láthattuk. És Irán jóval nagyobb ország, sokkal több feszültséggel és összetettebb problémákkal.

Orbán Viktor: műholdfelvételeink vannak arról, hogy működőképes a Barátság kőolajvezeték

Műholdfelvételek bizonyítják, hogy a Barátság kőolajvezeték újraindításának technikai akadálya nincs. Felszólítom Zelenszkij elnököt, hogy azonnal indítsa újra az olajszállításokat – írta Orbán Viktor miniszterelnök egy Facebook-videóhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×