Infostart.hu
eur:
378.14
usd:
318
bux:
130328.22
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: Unsplash

Botrány az X háza táján: százmilliók e-mail címe szivároghatott ki

A jelentős adatvédelmi incidens során akár 200 millió felhasználó elektronikus levelezési címe is nyilvánosságra kerülhetett.

A hétvégén a SafetyDetectives kiberbiztonsági csapata felfedezett egy bejegyzést a BreachForums nevű felületen, amely több mint 201 millió X-felhasználó adatait tartalmazhatja - írja a Mashable beszámolója nyomán a Telex.

A fájlban az érintett fiókok metaadatai mellett az azokhoz kapcsolódó e-mail címek is szerepeltek. A SafetyDetectives közlése szerint ellenőrizték a kiszivárogtatott adatokat, és megállapították, hogy az információk valósak, a felsorolt emailfiókok aktívak. Mint írják,

az X-nél viszonylag gyakran előfordulnak a különböző adatszivárgások, tavaly például közel 10 GB-nyi felhasználói adat került ki róla, sőt, 2021-ben is történt hasonló, csakhogy akkor 59 GB-nyi.

Ezek az esetek azonban önmagukban nem elegendőek ahhoz, hogy a fiókok feltörhetők legyenek, ám az illetéktelenek által begyűjtött e-mail címeket el lehet árasztani például adathalász levelekkel, amikkel adott esetben a jelszavak is megszerezhetők.

Emellett a felhasználónév-email párossal akár más oldalakon is megtalálhatják a felhasználókat, és mivel sokan ugyanazt a jelszót használják ugyanazzal a felhasználóval különböző oldalakon, elég, ha csak egyről behúzzák ezeket az érzékeny adatokat.

Címlapról ajánljuk
Rubio érkezik, Vance vagy Trump jöhet – Magyarics Tamás: nem véletlen az időzítés

Rubio érkezik, Vance vagy Trump jöhet – Magyarics Tamás: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt vesz a 62. Müncheni Biztonsági Konferencián – február 15-én és 16-án Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet a kétoldalú és regionális érdekek megerősítéséről, egyebek mellett a globális konfliktusok rendezését célzó békefolyamatok iránti elkötelezettségről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerség elmélyítéséről. Magyarics Tamás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen Magyarországra és Szlovákiába látogat.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Még el sem kezdődött az év, már megmászhatatlannak látszik a világ legnagyobb adóssághegye

Még el sem kezdődött az év, már megmászhatatlannak látszik a világ legnagyobb adóssághegye

A költségvetési év első hónapjai már most megmutatták, milyen nehéz pályára került az USA államháztartása, ahol a kiadások tartósan meghaladják a bevételeket, és a hiányt folyamatos hitelfelvétellel kell finanszírozni. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy az adósság fenntartása egyre nagyobb terhet ró a költségvetésre, bár a figyelmeztetések ellenére a pénzügyi piacok egyelőre nem reagálnak pánikszerűen. A háttérben már most vita zajlik arról, hogy meddig tartható fenn ez az egyensúly, és milyen gazdasági árat kell fizetni, ha a jelenlegi irány nem változik - írja a Fortune.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×