Infostart.hu
eur:
390.55
usd:
330.75
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
A Japán északkeleti részén fekvő Ofunato város felvétele a városban pusztító erdőtűzről 2025. február 26-án. A helyi rendőrség közlése szerint a tűz következtében egy ember életét vesztette, legkevesebb 84 épület leégett és több, mint 600 hektárnyi növényzet vált a lángok martalékává.
Nyitókép: MTI/EPA/Ofunato város/Jiji Press

Japán lángokban

Több ezer lakost evakuáltak Japán északi részén, ahol 1992 óta a legnagyobb területen pusztítottak erdőtüzek, amelyek a hatóságok vasárnapi tájékoztatása szerint egy ember halálát okozták.

Több ezer lakost evakuáltak Japán északi részén, ahol 1992 óta a legnagyobb területen pusztítottak erdőtüzek, amelyek a hatóságok vasárnapi tájékoztatása szerint egy ember halálát okozták.

A tüzek szerdai kitörése óta mintegy kétezer ember menekült el az észak-japáni Ivate erdős vidékén fekvő Ofunato város körüli területekről - derült ki a hatóságok beszámolójából. Sokan barátoknál vagy rokonoknál találtak menedéket, és több mint 1200 embert menedékhelyeken helyeztek el - tették hozzá. Legalább egy ember meghalt a lángokban, amelyek több mint 80 épületet megrongáltak.

"Még mindig próbáljuk meghatározni az érintett terület nagyságát, de 1992 óta ez a legnagyobb" - hangoztatta a hivatal szóvivője. Akkor az északi Hokkaidó szigetén fekvő Kusiróban 1030 hektáron pusztított tűz.

Ofunato, 2025. február 27.
Erdőtűz füstjét nézik emberek a Japán északkeleti részén fekvő Ofunatóban 2025. február 27-én. A helyi rendőrség közlése szerint a tűz következtében legkevesebb 84 épület leégett és több, mint 600 hektárnyi növényzet vált a lángok martalékává. Mintegy kétezer embernek kellett elhagynia az otthonát.
MTI/EPA/Jiji Press
Ofunato, 2025. február 27. Erdőtűz füstjét nézik emberek a Japán északkeleti részén fekvő Ofunatóban 2025. február 27-én. A helyi rendőrség közlése szerint a tűz következtében legkevesebb 84 épület leégett és több, mint 600 hektárnyi növényzet vált a lángok martalékává. Mintegy kétezer embernek kellett elhagynia az otthonát. MTI/EPA/Jiji Press

Sajtóértesülések szerint a lángok már 1800 hektárra terjedtek ki. Az NHK közszolgálati műsorszolgáltató légi felvételein katonai helikopterek még füstfelhők felett repülnek, négy nappal a tűz kitörése után is.

A kormányzati adatok szerint az erdőtüzek száma az 1970-es évekbeli csúcspont óta csökkent, de az országban 2023-ban még mindig mintegy 1300-at regisztráltak, amelyek a februártól áprilisig tartó időszakra koncentrálódnak, amikor a levegő kiszárad és a szél felerősödik.

A helyi meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint

2024 volt a valaha mért legmelegebb év Japánban,

miközben a klímaváltozás következtében világszerte egyre több szélsőséges jelenség észlelhető.

Címlapról ajánljuk
Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
VIDEÓ
Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×