Infostart.hu
eur:
379.47
usd:
319.21
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
A Krím vezetője információs osztálya és sajtószolgálata által közreadott képen füst gomolyog 2022. augusztus 9-én, miután robbanássorozat történt egy repülőgéplőszert tároló raktárban, a krími Novofjodorovka melletti repülőtéren.
Nyitókép: MTI/EPA/https://glava.rk.gov.ru//Press Office of Head of Crimea HANDOUT

Rejtélyes robbanások voltak egy fehérorosz légibázison

Több ukrán és fehérorosz ellenzéki portál is beszámolt az állítólagos detonációkról.

Az esetről a karpathir.com is beszámolt hozztáve, hogy egyelőre nincs sem fénykép, sem videó a robbantásokról.

BYPOL nevű belarusz ellenzéki szervezet nyomán a Korrespondent hírportál azt közölte, hogy a fehérorosz fővárostól, Minszktől 12 kilométerre lévő macsulisi légibázison két nagy erejű robbanás történt. Több orosz katonai szállítógép és hóeltakarításhoz használt jármű is megrongálódott.

A beszámolók szerint a reptér környékét megszállta a katonaság és a rendőrség, a hatóságok minden elhaladó járművet megállítanak és átvizsgálnak.

A Motolko Help nevű független fehérorosz híroldal értesülései szerint, az ott élők két robbanást hallottak helyi idő szerint vasárnap reggel 8.00 és 9.30 között, valamint éjszaka is hallatszott egy detonáció.

A belarusz védelmi minisztérium védelmi minisztérium egyelőre nem reagált a történtekre.

(Címképünk csak illusztráció)

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×