Infostart.hu
eur:
383.28
usd:
329.06
bux:
108272.91
2025. december 8. hétfő Mária
Robert Habeck német alkancellár, gazdasági és klímavédelmi miniszter panelbeszélgetésen vesz részt az 51. Világgazdasági Fórumon Davosban 2022. május 23-án, az ötnapos esemény második napján.
Nyitókép: MTI/EPA/Keystone/Laurent Gillieron

Beleőszül a gondokba a német gazdasági miniszter, de 400 ezer euróért fotóst keres

Nincs irigylésre méltó helyzetben Robert Habeck. A német alkancellár és gazdasági miniszter legfőbb gondja a háztartások, illetve a vállalatok energiaterheinek csökkentése. Az 53 éves miniszter tart attól, hogy beleőszül mindebbe.

Ráadásul lapértesülések szerint most újabb gondot vett a nyakába. Elsőként a Bild című lap számolt be arról, hogy minisztériuma évi több mint 400 ezer euróért megbízható fotóst keres.

Az erre vonatkozó pályázatot a gazdasági minisztérium már ki is írta. A nyertes feladata az lenne, hogy kísérje Habecket belföldi és külföldi útjaira, és megörökítse a vizitek legfontosabb pillanatait.

A jó fotókért jó fizetség jár. Ezt jelzi a pályázatban jelzett összeg, ami áfával együtt 416 500 euró.

A szerződés január 1-jétől egy évre szólna, de meghosszabbítható. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szerencsés fotós feladata lenne a képek feldolgozása, illetve archiválása is.

Több mint valószínű, hogy a miniszter nem erre gondolt, amikor a ZDF televíziónak nyilatkozva a gondokról, illetve a gyors őszülésről beszélt.

Tény, hogy Robert Habeck a súlyos energiaválság miatt nincs könnyű helyzetben. A kormány 200 milliárd eurós tehercsökkentési programjában beígérte ugyan az árfék mielőbbi bevezetését a földgáz, a távhő és a villanyáram esetében, ennek előkészítése azonban még javában folyik.

Maga a miniszter ezzel kapcsolatban azt hangoztatta, hogy

a rendszer egyszerű lesz a fogyasztók számára, az előkészítés, illetve a háttérmunka azonban már bonyolult.

Habeck szerint a háztartásoknak, valamint a kis- és közepes vállalatoknak gyakorlatilag nincs miért aggódniuk.

Ígéret szerint a gázárfék legkésőbb márciusban életbe lép. A kormány vizsgálja ugyanakkor, hogy mindez februári visszamenőleges hatállyal történne.

Tervezik ugyanakkor azt is, hogy mind a gáz, mind az áram esetében az állam már januártól szubvencionálná a megállapított alapfogyasztást. Habeck ugyanakkor megerősítette, hogy

a tervezett árfékek bevezetése ellenére az energia drágább maradna, mint egy évvel ezelőtt volt.

Szavai szerint ez ugyanakkor ösztönözhetné az energiával való takarékosságot.

Előzetes tehercsökkentési intézkedésként a kormány a közelmúltban döntött arról is, hogy a háztartások és a vállalkozások helyett az állam fizeti ki a földgáz és a távhő decemberi átalánydíját. A parlament által jóváhagyott döntés célja az, hogy addig is mérsékelje az energia drágulása miatt a lakosságra és a vállalatokra nehezedő terheket, amíg sikerül elindítani a 2024 tavaszáig tartó árfék-programokat.

Az energiaszolgáltatók az állami fejlesztési banktól (KfW) kapják meg a fogyasztóknak elengedett decemberi átalány összegét.

Címlapról ajánljuk
Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Az Alaptörvény szerint a köztársasági elnök átmeneti akadályoztatását az államfő, a kormány vagy bármely országgyűlési képviselő kezdeményezésére az Országgyűlés állapíthatja meg egyszerű többséggel. A mostani javaslat alapján az Alkotmánybíróság nélkül nem lehetne így határozni. Hack Péter az InfoRádióban azt mondta, a javaslatban megfogalmazott megoldáshoz nem társul probléma, a vitákat az eltérő jogi megítélések erősíthetik fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Nagyon felpörgött az orosz előrenyomulás, Trump kihátrálhat az ukrajnai háborúból – Háborús híreink hétfőn

Nagyon felpörgött az orosz előrenyomulás, Trump kihátrálhat az ukrajnai háborúból – Háborús híreink hétfőn

Oroszország novemberben mintegy 320 négyzetkilométerrel növelte az általa ellenőrzött ukrán területek nagyságát, ami a háború kezdete óta az egyik leggyorsabb előrenyomulásnak számít. Az ukrán DeepState szerint ez körülbelül kétszerese az októberi területszerzésnek. Donald Trump amerikai elnök fia, Donald Trump Jr. szerint apja akár ki is hátrálhat az ukrajnai háborúból, amely szerinte nincs ott az Egyesült Államok számára legfontosabb tíz dolog között. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×