Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
A kétnapos hivatalos látogatáson Montenegróban tartózkodó Zoran Milanovic horvát elnök (b) és montenegrói partnere, Milo Djukanovic a cetinjei államfői rezidenciánál tartott fogadási ünnepségen 2020. június 22-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Boris Pejovic

"Vlagyimir Putyin öregember, el fog menni, de Oroszország marad"

Hallani sem akar a NATO bővítéséről a horvát elnök.

Az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) bővítése más értelemben támadás, amíg én vagyok Horvátország elnöke, ellenezni fogom a szövetség további bővítését - jelentette ki Zoran Milanovic horvát államfő.

Kiemelte: aki támogatja a NATO Ukrajna bevonásával történő bővítését, az Horvátország érdekeit veszélyezteti.

"Mivel a NATO-ban vagyunk, holnap valaki odaküldheti az embereinket" - mondta Milanovic, hozzátéve: Vlagyimir Putyin (orosz elnök) öregember, el fog menni, de Oroszország marad.

"Egy ponton ki kell mondani, hol a vége a NATO-nak" - húzta alá. Úgy vélte: a szövetség elég messzire jutott keletre. "Elég volt" - tette hozzá. Ez nagyon érzékeny téma - jelentette ki.

Oroszországot ez a bővítés rendkívül zavarja, és az egy "nagyon veszélyes" állam - figyelmeztetett.

"Ne próbáljunk meg igazolást keresni, problémánk van. Nem fegyverezhetjük fel az embereket csúzlival, és lelkesíthetjük fel őket, hogy nukleáris erővel szemben harcoljanak" - vélekedett.

Címlapról ajánljuk
A Balaton vagy az Adria olcsóbb? – Jöjjenek a részletes számok!

A Balaton vagy az Adria olcsóbb? – Jöjjenek a részletes számok!

Az ⁠Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány friss elemzése szerint – azonos fogyasztási szokások mellett – idén nyáron is a Balaton a kedvezőbb árú választás az Adriához képest egy magyar család számára. Bár a forint euróval szembeni erősödése mérsékelte a horvátországi utazás költségeit. Erdélyi Dóra, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány makroökonómiai elemzője segít az eligazodásban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×