Infostart.hu
eur:
364.55
usd:
315.64
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Genval, 2018. augusztus 30.Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke beszél az uniós biztosok ülésén a belgiumi Genvalban 2018. augusztus 30-án. (MTI/EPA pool/Aris Oikonomou)
Nyitókép: MTI/EPA pool/Aris Oikonomou

Juncker hamarosan visszatérhet

Sikeres műtétjét követően jövő héten folytatja munkáját Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke - közölte a brüsszeli testület egyik szóvivője pénteken.

Annika Breidthardt arról számolt be, hogy

Juncker elhagyhatta a németországi kórházat, ahol az előző héten megoperálták a hasi régióban felfedezett aortatágulata miatt.

"Otthon van, jól halad a felépülése, arra számítunk, hogy jövő héten folytathatja munkáját" - mondta.

Nagy az esélye, hogy egyhónapos csúszás után december 1-jén feláll az Ursula von der Leyen vezette új biztosi testület, így a következő lehet Juncker utolsó hete az Európai Bizottság ügyvivő elnökeként.

A 64 éves volt luxemburgi kormányfőn augusztusban epehólyag-eltávolítást végeztek.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×