Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 26. vasárnap Ervin
Behavazott úton haladnak személyautók a Hargitán az erdélyi Szentegyháza közelében 2019. január 11-én.
Nyitókép: MTI/Veres Nándor

Lavinaveszély Bihar megyében

Lezárták egy országút 3 kilométeres szakaszát a romániai megyében.

A közlemény szerint a román hatóságok ellenőrzött robbantással kívánják előidézni a lavinát, hogy a hegyoldalban lerakódott hóréteg ne veszélyeztesse az autóforgalmat.

A DN75-ös országút Vaskohsziklást (Stei) köti össze Tordával, az út nagyobbrészt az Aranyos folyó medrében halad. Az országutat Rézbánya (Baita) település térségében zárták le.

A Digi24 hírtelevízió közlése szerint az országutat kétszer zárta már el a lavina ezen a héten, és csak a szerencsén múlott, hogy nem temetett maga alá autókat. A térségben lehullott méteres hó jószerével maga alá temette Vertop üdülőfalut.

Címlapról ajánljuk
Szabó Olivér Norton: kínai lehet a következő ember a Holdon

Szabó Olivér Norton: kínai lehet a következő ember a Holdon

Most az a legvalószínűbb, hogy a következő ember, aki a Hold felszínére lép, kínai állampolgár lesz – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza. Szabó Olivér Norton szerint a NASA 2028-es céldátuma nem lesz tartható.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×