Infostart.hu
eur:
363.71
usd:
311.84
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba

Tízezreket telepítenek ki több kedvelt üdülőterületről egy trópusi vihar miatt

Több tízezer embert menekítenek ki az üdülők körében is népszerű tengerparti területekről Thaiföld déli részén a Pabuk trópusi vihar miatt.

A vihar már lecsapott Nakorn Szi Thammarat tartományban, és várható a turisták által kedvelt Phuket és Ko Szamuj szigeteken, valamint Krabi városban a katasztrófavédelem közlése szerint.Úgy vélik,

könnyen lehet, hogy a Pabuk lesz a legpusztítóbb trópusi vihar az országban 1962 óta, amikor a Harriet nevű vihar ezer ember életét követelte.

Thaiföld déli részén szombatig jelentős mennyiségű eső várható. A hullámok akár az ötméteres magasságot is elérhetik, ezért tilos a hajózás és a tengeri fürdés a térségben. Egyelőre nem érkezett jelentés arról, hogy bárki áldozatul esett volna a zord időjárásnak.

Előrejelzés: Weather Underground
Előrejelzés: Weather Underground

Címlapról ajánljuk

Amerika beköltözik a Budai Várba: különleges vendégek érkeztek a Mesterségek Ünnepére

Kézművesek, őslakos amerikai művészek és bluegrass-zenészek érkeztek az Egyesült Államokból Budapestre, a Mesterségek Ünnepére, hogy megmutassák, miként maradhat élő a hagyomány a 21. században. Az InfoRádió riportere, Rozgonyi Ádám egy budapesti szállodában találkozott a fellépőkkel és alkotókkal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Moszkva offenzívára készül, Lavrov szerint egy európai atomhatalom lépett be a háborúba – Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Moszkva offenzívára készül, Lavrov szerint egy európai atomhatalom lépett be a háborúba – Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Vadim Szkibickij vezérőrnagy, az ukrán katonai hírszerzés igazgatóhelyettese egy interjúban elárulta, mi lehet az orosz mesterterv – számolt be az Ukroinform. Kijev információi szerint az orosz vezetés előkészíti a terepet, hogy a szeptemberi választásokat követően mozgósítást rendeljenek el. Ez adja meg a lehetőséget 2027 lején egy nagyméretű offenzívához, de ennek egyelőre nem láthatóak a jelei a határ mentén. Oroszország ismét következményekkel fenyegette meg Nagy-Britanniát, miután értesülések szerint brit gyártmányú drónokat vetettek be oroszországi célpontok ellen. Moszkva évek óta hasonló figyelmeztetésekkel reagál a nyugati fegyverszállításokra, a konkrét válaszlépések azonban eddig többnyire elmaradtak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×