Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Rejtélyes boncolási eredmény a Kim-gyilkosság ügyében!

A szakértők sem szívrohamra, sem tűszúrásra utaló nyomokat nem találtak Kim Dzsong Un észak-koreai vezető féltestvérének, Kim Dzsong Namnak a boncolásakor - mondta el a malajziai egészségügyi minisztérium egyik magas rangú tisztségviselője, Noor Hisham Abdullah újságíróknak kedden.

A tisztségviselő hozzátette, hogy a halál oka továbbra sem ismert. A szövettani mintákat laboratóriumba küldték, és várják az eredményeket.

Egyelőre továbbra is rejtély, pontosan mi okozhatta az önkéntes száműzetésben élő Kim halálát február 14-én. A férfit állítólag két nő mérgezte meg a Kuala Lumpur-i nemzetközi repülőtéren mindössze egy órával gépe indulása előtt, meggyilkolásával kapcsolatban négy embert - egy-egy észak-koreai, malajziai, vietnami és indonéziai állampolgárt - vettek őrizetbe.

A malajziai hatóságok által felboncolt férfi személyazonossága hivatalosan továbbra is kérdéses, mert egyetlen családtag sem jelentkezett azonosítására.

Phenjan korábban vitatta, hogy valóban Kim Dzsong Nam volt az áldozat. Az Észak-Koreát vezető Kim-dinasztia kegyvesztett tagja az elmúlt 15 évet Kínában és Délkelet-Ázsiában töltötte. A dél-koreai hírszerzés szerint Phenjan állhat Kim Dzsong Nam meggyilkolása mögött.

Továbbra sem tudni, hol tartózkodik az elhunyt észak-koreai férfi egyik fia.

Azt rebesgették, hogy Kim Han Szol hétfő éjjel Kuala Lumpurba érkezik Makaóból, de a repülőtéren rá váró újságírók végül csalódottan távoztak.

Néhány kínai nyelvű malajziai napilap kedden azt írta, hogy a férfi egy, különleges vendégeknek fenntartott repülőtéri átjárón keresztül kerülte ki a sajtót, és valóban megérkezett a maláj fővárosba, de a hatóságok ezt egyelőre nem erősítették meg.

A híreszteléseket táplálta az, hogy hajnali két óra környékén szigorú biztonsági előkészületek mellett különleges egységeket szállító autókonvoj állt meg a Kim Dzsong Nam tetemét is őrző halottasház előtt.

Egyes helyi hírforrások azonban úgy tudják, hogy erre csupán a mindenre elszánt dél-koreai riporterek miatt volt szükség, akik az éjszaka leple alatt korábban megpróbáltak bejutni az épületbe.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Debrecenben: „mi nem keressük a békétlenséget, de mindenre felkészültünk”

Orbán Viktor Debrecenben: „mi nem keressük a békétlenséget, de mindenre felkészültünk”

„Be fogunk avatkozni maximált árakkal, ha az energiaár elér egy már megfizethetetlen szintet, ehhez mozgósítjuk az ország nemzeti olajtartalékait” –mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a szombati debreceni, 12. háborúellenes gyűlés főszónoka. „Tudni akarjuk, miért furikáznak annyi pénzt az ukránok, és azt is tudni akarjuk, hogy átviszik, vagy ide hozták?” – kérdezte Orbán Viktor, hozzátéve: „az ukránok hamarabb fogynak ki a pénzből, mint mi az olajból. Le fogjuk őket győzni. Nem várok el bocsánatkérést, csak annyit, hogy megnyissák a vezetéket”. A miniszterelnök szerint a Fidesz „szeretetközösség”, míg a Tisza „gyűlöletközösség”, és országot csak szeretetre lehet építeni.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Amerika az orosz olajszankciók feloldását fontolgatja, elképesztő számokat közöltek az ukránok – Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Amerika az orosz olajszankciók feloldását fontolgatja, elképesztő számokat közöltek az ukránok – Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Péntekről szombatra virradóra tovább folytatódtak az orosz csapások, Kijevet és Harkivot ballisztikus rakétacsapások érték, köztük egy többszintes lakóépületet, amely szinte teljesen elpusztult a csapásokban. A héten az Egyesült Államok enyhített az orosz olajipart érintő szankciókon: a döntés nyomán India a következő 30 napban fogadhat orosz olajtankereket a tiltás ellenére. A lépést azzal indokolták, hogy a Hormuzi-szoros térségében kialakult olajellátási válság miatt stabilizálni kell a globális kínálatot. Friss jelentések szerint Washington további, az orosz energiaszektort érintő korlátozások enyhítését is mérlegelheti - de ehhez egy fontos lépést meg kell tennie Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×