Infostart.hu
eur:
387.47
usd:
333.82
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Nő a külföldiek száma a szlovák munkaerőpiacon

Nő a külföldi munkavállalók száma a szlovák munkaerőpiacon. Idén április végén 6600-zal több külföldi dolgozott Szlovákiában, mint 2015 azonos időszakában. Szám szerint 28 400. A munkaügyi miniszter egy televíziós vitaműsorban kijelentette, Szlovákia teret engedhetne a harmadik világból érkező munkavállalóknak.

A Szlovák Munkaügyi Központ adatai alapján az országban a legtöbb külföldi munkavállaló román állampolgár.

A Szlovákiában dolgozó románok száma idén április végén elérte a 6900-at, ami évközi összehasonlításban 1500 fővel jelent többet. A második helyet a csehek foglalják el, számuk 3600 főre tehető, ami a tavalyi évhez képest 830 fős emelkedést jelent. A lista harmadik helyén a lengyel munkavállalók állnak, közülük 3100-an dolgoznak Szlovákiában.

 Ján Richter munkaügyi miniszter a hétvégén egy tévévitában úgy fogalmazott, szeretne teret adni azoknak a külföldi munkavállalóknak is, akik jelenleg még nem szerepelnek a szlovák munkaerőpiacon. A tárcavezető azonban kifejtette, ezt szabályozott és ellenőrzött formában elsősorban azokban az ágazatokban tudná elképzelni, amelyekben jelenleg hiány van szakképzett munkaerőből.

 A munkaügyi miniszter rámutatott, 2016 első négy hónapjában 115 harmadik országban élő személy folyamodott szlovákiai munkahelyért. Ján Richter azonban leszögezte, elsősorban a hazaiaknak akar munkát adni.

Szlovákiában idén áprilisban 9,6 százalékos volt az országos munkanélküliségi ráta. Az előző évhez képest ez 2 százalékos csökkenést jelent.

 Az országban a külföldi munkavállalók körében az autóipar az egyik legvonzóbb ágazat. Szlovákiában jelenleg négy autógyár működik, az ötödik pedig hamarosan felépül.

A Jaguar-Land Rover autógyár Nyitrára tervezett gyártóüzemébe jelenleg tízszeres a túljelentkezés.

Az interneten keresztül eddig több mint 39 ezren jelezték munkavállalási szándékukat. Az autógyár 3 ezer munkavállaló alkalmazására készül, és alvállalkozói hálózatán keresztül további 15 ezer új munkahely kialakítását tervezi.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

Blue Sparrow a neve annak a különleges rakétának, ami végezett Irán első számú vezetőjével. Az eszközt eredetileg egész más célra tervezték az izraeliek.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, szárazföldi offenzíva jöhet - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, szárazföldi offenzíva jöhet - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Donald Trump amerikai elnök egy Reutersnek adott interjúban kijelentette, hogy támogatja a kurd erők Irán elleni offenzíváját. Eközben iráni kurd milíciák és amerikai tisztségviselők állítólag már egyeztetnek egy esetleges katonai műveletről - jelentette az Al-Dzsazíra. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×