Infostart.hu
eur:
382.57
usd:
325.86
bux:
125080.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Óvatosságra inti a külügy az Indonéziába utazókat

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) konzuli szolgálata óvatosságra kéri az Indonéziában tartózkodó magyar állampolgárokat, miután az egész országban elsőfokú rendőri készültség lépett érvénybe.

A konzuli szolgálat honlapján pénteken közzétett figyelmeztetésben emlékeztettek: csütörtökön nagy erejű robbanássorozat történt Jakarta központi részén. Az indonéz rendőrsége hét halottról, köztük egy külföldi - kanadai - állampolgárról és 19 sérültről számolt be.

A biztonsági koordinációs miniszter legutóbbi közlése szerint Jakartában helyreállt a rend, és a főváros újra biztonságos. A helyszínen normalizálódott a forgalom, a tömegközlekedési eszközök és az autók akadálytalanul haladnak a Thamrin sugárúton.

Ugyanakkor a rendőrség szóvivője bejelentette, hogy a terrorcselekmények miatt egész Indonéziában elsőfokú rendőri készültség lépett érvénybe, mivel az elkövetők egy része feltételezhetően a fővároson kívülre menekült.

Balin, a kedvelt turistacélponton elsőfokú biztonsági készültséget rendeltek el.

A konzuli szolgálat továbbra is azt kéri a környéken tartózkodó magyaroktól, hogy fokozott óvatosságot tanúsítsanak és tartsák be a helyi hatóságok utasításait. Javasolják, hogy a Jakartában tartózkodó magyar állampolgárok hogylétükről tájékoztassák magyarországi hozzátartozóikat. Továbbra is ajánlják, hogy az Indonéziában tartózkodó vagy odautazni kívánó magyarok regisztráljanak a konzuli szolgálat honlapján.

Magyarország jakartai nagykövetsége az eseményeket folyamatosan figyelemmel követi és szükség esetén a jelenlegi utazási tanácsokat is módosítja, ezért kérnek minden ott tartózkodó vagy Indonéziába utazni kívánó magyar állampolgárt, hogy a konzuli szolgálat honlapján megjelenő aktualizált tájékoztatást kísérjék figyelemmel.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor az EU-csúcs helyszínén: atombomba jellegű mellbe rúgás

„Kaptunk egy papírt, dokumentumot, amit nem vagyok jogosult nyilvánosságra hozni”, ami arról szól, hogy befogadták az ukránok 800 milliárd dolláros igényét és amelyik azt mondja, hogy jó, ez legyen így, és terveket mutat be, hogy kell előállítani ezt a pénzt, ami lényegében egy eladósodást jelent – ismertette a kormányfő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×