Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
329.15
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

A venezuelai légierő lelőtt egy határsértő repülőgépet

A venezuelai légierő lelőtt egy kisrepülőgépet, amely a szomszédos Kolumbia felől megsértette az ország légterét - jelentette be Padrino López védelmi miniszter a Twitter közösségi oldalon.

Azt írta, hogy az eset Apure határtartományban történt. A lelőtt gép King-200-as típusú, amerikai gyártmányú, és két légcsavaros volt. A politikus egy fényképet is mellékelt bejegyzéséhez, ezen a gép füstölgő roncsa látható.

A venezuelai parlament 2012 májusában fogadott el törvényt az ország légterének védelméről. Ez lehetővé teszi a fegyveres erőknek, hogy lelőjék azokat a határsértő gépeket, amelyek nem válaszolnak a leszállást parancsoló felszólításokra.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×