Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Spanyolország kikerült a recesszióból

A spanyol gazdaság a második negyedévben kikerült a recesszióból, de az országnak folytatnia kell a reformokat és tovább kell csökkentenie a költségvetési hiányt, hogy ne álljon le a növekedés - mondta Luis De Guindos spanyol gazdasági miniszter az El Paísnak adott interjúban.

A spanyol gazdaság teljesítménye 2011 vége óta csökkent. A kormány arra számít, hogy az első negyedévi 0,5 százalékos visszaesés után a spanyol bruttó hazai termék április-júniusban lényegében stagnált.

"A recessziónak vége. A kérdés az, hogy milyen gyors lesz a kilábalás" - mondta a miniszter, hozzátéve, hogy a növekedés "egy aprócska virág egy üvegházban, amit gondozni kell".

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) júniusban kiadott országértékelésében azt emelte ki, hogy Spanyolország már az idén növekedési pályára állhat, de arra hívta fel a figyelmet, hogy az országnak továbbra is védenie kell sérülékeny bankjait, ahogy még sokat kell tennie a rendkívül magas munkanélküliségi ráta csökkentése érdekében.

A spanyol állami statisztikai hivatal, az INE július 30-án közli a második negyedévi növekedésre vonatkozó első becslését.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×