Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

A szociáldemokraták nyerték a berlini tartományi választásokat

Az eddig is kormányzó szociáldemokraták (SPD) nyerték a vasárnap Berlinben rendezett tartományi parlamenti választásokat.

Az exit poll-felméréseken alapuló első televíziós előrejelzések szerint a második helyen a kereszténydemokrata CDU végzett, megelőzve a Zöldeket és a reformkommunista Baloldal pártját.

A vasárnapi választás óriási meglepetése, hogy újabb helyi parlamentből esett ki a liberális Szabad Demokrata Párt (FDP), történelmet írva bejutott viszont az első tartományi törvényhozásba a 2006-ban alakult, az internet szabadságért küzdő, meglehetősen idealista jelszavakat hangoztató Német Kalózpárt.

A liberális FDP kudarca súlyos csapás az Angela Merkel kancellár vezette, a konzervatívokból és a szabad demokratákból álló országos kormánykoalíció számára.

A választási eredmény alapján bizonyos, hogy Berlin kormányzó polgármestere és egyben a tartomány miniszterelnöke a szociáldemokrata Klaus Wowereit marad. Az SPD koalíciós partnere azonban egyelőre bizonytalan.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×