Az európai intézmények eddig meglehetősen keveset tettek a bevándorlás kérdésében, és gyakorlatilag magára hagyták Olaszországot az emberkereskedelem elleni harcban - fogalmazott szombaton Franco Frattini külügyminiszter. Szerinte az olasz földre érkező migránsok többsége északabbra fekvő európai országokba igyekszik, ezért EU-szinten kell foglalkozni a kérdéssel.








