Infostart.hu
eur:
364.15
usd:
310.73
bux:
133872.25
2026. április 24. péntek György

Nem Oszama bin Laden áll szeptember 11-e mögött?

A Londonban élő iszlám hitszónok, Abu Hamza azt mondta a július 21-ei robbantások egyik állítólagos kitervelőjének, hogy nem Oszama bin Laden áll a 2001. szeptember 11-ei, Egyesült Államok elleni támadás mögött.

Jasszin Omar, a nyári robbantások kitervelésével vádolt egyik férfi barátja a bíróság előtt, a júliusi eset tárgyalásán azt mondta, hogy a kampókezű Abu Hamza ismeri az al Kaida vezetőjét.

Steven Bentley - aki 13 éves kora óta ismeri Jasszin Omart, aki kulcsszerepet játszott abban, hogy felvette az iszlám vallást - azt mondta: Omar támogatta az afganisztáni tálib rezsimet.

Elmondta azt is, hogy ő, Omar és egy másik állítólagos robbantó, Adel Yahya a Finsbury parkban lévő mecsetben beszéltek az egyházi vezezővel, Abu Hamzával, és amikor szóba került a szeptember 11-ei terrortámadás, Hamza azt mondta: nem hiszi hogy Oszama bin Laden áll a dolog mögött.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a román kormányválságról: róka fogta csuka helyzet, fogy a levegő a miniszterelnök körül

Szakértő a román kormányválságról: róka fogta csuka helyzet, fogy a levegő a miniszterelnök körül

A szociáldemokrata miniszterek lemondása után elveszítette a többséget a román parlamentben Ilie Bolojan. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa az InfoRádióban azt mondta, lehetett rá számítani, hogy a nézetkülönbségek miatt nem marad sokáig egységes a koalíció, mostantól pedig többféle forgatókönyv is érvényesülhet, és akár Nicusor Dan államfő szerepe is még inkább felértékelődhet.

„Túl sok tanóra, túl sok tantárgy” – részletesen beszélt a terveiről Lannert Judit, a jövendő oktatási miniszter

Új alaptantervet és kevesebb kompetenciamérést szeretne Lannert Judit, akit Magyar Péter az új Tisza-kormány oktatási minisztereként mutatott be. Megszüntetné a teljesítményértékelési rendszert, a tankötelezettséget 16-ról 18 évre emelik, és visszahozzák a szabad tankönyvválasztást.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×