Infostart.hu
eur:
355.92
usd:
306.46
bux:
136542.84
2026. június 3. szerda Klotild

Csak papíron van tavasz

Csehországban lezárták a prágai nemzetközi repülőteret a sűrű havazás miatt. A létesítményt üzemeltető társaság szóvivője úgy fogalmazott, hogy biztonsági okokból legalább este hétig szüneteltetik a forgalmat, és a már Prágába tartó egyes gépek is Ostravában vagy Budapesten szállnak le.

Hasonló fennakadások vannak Csehországban a vasúti közlekedésben is. A járatok nagy része mintegy fél órás késéssel közlekedik, míg néhány hegyvidéki helyi járatot leállítottak.

A közutakon sok helyen hótorlaszok alakultak ki. Különösen súlyos a probléma a hegyvidékeken.

Repülőtereket, falvakat és utakat zárt el a hó Nagy-Britannia északi és középső részén is.

A szokatlan mennyiségű hó elsősorban Skóciát és Észak-Angliát érinti. Le kellett zárni a három legnagyobb skót repülőteret, az edinburgh-it, a glasgow-it és a prestwickit.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a tajvani-kínai helyzet részben megköti az amerikaiak kezét a Közel-Keleten is

Kaiser Ferenc: a tajvani-kínai helyzet részben megköti az amerikaiak kezét a Közel-Keleten is

Az Egyesült Államok nem engedheti meg, hogy a Hormuzi-szorosban hadihajókat veszítsen, mert felborulhatna a stratégiai erőegyensúly a Távol-Keleten. Az pedig Kínának teremtene egy olyan lehetőséget, hogy relatíve kis kockázattal megtámadja Tajvant – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc biztonság- és védelempolitikai szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense.

Két fontos törvényjavaslatot nyújtott be a Tisza, az Alaptörvényt is módosítják hozzá

Két törvényjavaslatot is benyújtott a Tisza Párt kedden késő este. Az egyik megszünteti a gyűlöletkeltő propagandát, a másik pedig megszünteti a Szuverenitásvédelmi Hivatalt. Szeptember 30-ig el kell távolítani a 15 négyzetméternél nagyobb gigaplakátokat az épületekről.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
Sok éves rekord dőlt meg a magyar lakáspiacon, de egy valami most mindent felboríthat

Sok éves rekord dőlt meg a magyar lakáspiacon, de egy valami most mindent felboríthat

Második egymást követő hónapban haladta meg a 3 ezret az új lakásokra kiadott építési engedélyek száma Magyarországon, ami 2022 eleje óta nem látott fejlemény – hívta fel a figyelmet Juhász Attila, az ÉVOSZ Építőanyag-kereskedelmi Tagozatának elnöke. A szakember szerint a növekedést elsősorban a társasház-építési projektek hajtják, a családiház-építések egyelőre nem zárkóztak fel. A reáljövedelem és a lakossági bizalom nőtt, ugyanakkor a kamatok nem csökkentek, az iráni válság pedig egyes építőanyagoknál jelentős áremelkedést okozott. A rekordot döntő Otthon Start hitelezési hullám továbbra is főként a használtlakás-piacon csapódik le.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×