Infostart.hu
eur:
386.91
usd:
328.73
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Pexels.com

Üzent a lakosságnak a főváros kormányhivatal

Postai úton és hivatali kapun keresztül javasolt a kérelmek benyújtása a budapesti földhivatalhoz – közölte Budapest Főváros Kormányhivatala pénteken.

A tájékoztatás szerint a budapesti földhivatalban is elindult az új Elektronikus Ingatlan-nyilvántartási Rendszer (E-ING), amely jelentősen egyszerűsíti majd az ingatlan-nyilvántartási eljárást. Az átállás miatt a személyes ügyfélfogadás a héten szünetel, de a beadványokat postai úton és e-papíron, illetve hivatali kapun keresztül is be lehet nyújtani.

A kormányhivatal jelezte: az elmúlt napok tapasztalatai szerint kevesen éltek ezzel a lehetőséggel, de továbbra is javasolt az ügyintézésnek ezt a módját választani, mert gyors, egyszerű, és el lehet kerülni a megnövekedett ügyfélszám okozta hosszabb adminisztrációs időt.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében - erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×