Infostart.hu
eur:
355.82
usd:
306.74
bux:
135997.44
2026. június 3. szerda Klotild
Nyitókép: Unsplash.com

530 millió eurós bírságot rótt ki a TikTokra az ír szakhatóság

Az ír adatvédelmi hatóság (ADA) 530 millió eurós bírságot szabott ki a kínai ByteDance vállalat TikTok videómegosztójára arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet. A döntést négyéves vizsgálat előzte meg.

Az Európai Unió nevében is eljáró ADA az 530 millió eurós közigazgatási bírság mellett azért is szankcionálta a TikTokot, amiért nem volt átlátható azzal kapcsolatban, hogy hová küldik a felhasználók személyes adatait, és arra kötelezte a vállalatot, hogy hat hónapon belül tegye meg a szükséges lépéseket.

Ez a bírság a harmadik legnagyobb, amit az ír szabályozó hatóság valaha kiszabott. Korábban a Meta vállalatot 1,2 milliárd eurós bírsággal sújtották, az Amazon technológiai óriás pedig 746 millió eurós büntetést kapott. A TikTokra korábban már kirótt egy 345 millió eurós bírságot a szabályozó hatóság a kiskorúak személyes adatainak feldolgozásával kapcsolatos jogsértések miatt.

Az ír adatvédelmi bizottság rendszeresen szab ki bírságot a nagyobb digitális szolgáltatókra az uniós adatvédelmi szabályok megsértése miatt. Az Apple, a Google, a TikTok és más digitális óriás európai központjaik Írországban találhatóak. A szabályozó hatóság jelenleg több tucat vizsgálatot folytat ismert digitális vállalatoknál.

Címlapról ajánljuk
Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Egyre több az e-rollerbaleset. Csak a Baleseti Intézetben idén már két 14 évnél fiatalabb gyermek lelte halálát ilyen helyzet következtében, egy 13 éves pedig három hónapja kómában fekszik. Molitorisz Dániel baleseti sebész az InfoRádióban aláhúzta, nagyon gyorsan, védőfelszerelés nélkül, sokszor valamilyen tudatmódosító hatása alatt szállnak a rollerre emberek, így könnyen megtörténik a baj. A fej a legkiszolgáltatottabb testrész.

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 3. 20:51
2026. június 3. 15:07
×
×