Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos
Nyitókép: Facebook/Tesla

Hasít a Tesla, de Kínában szokatlan lépésre szánta el magát a cég

A Tesla amerikai elektromosautó-gyártó rekordszámú autót szállított le 2023 első negyedévében.

A Tesla 440 808 autót gyártott az első három hónapban, és 422 875-öt szállított le, 36 százalékkal többet az előző év azonos időszakinál és 4 százalékkal többet az előző negyedévinél.

Az eladások bővülése negyedéves összehasonlításban az erősödő verseny miatti jelentős árcsökkentések ellenére viszonylag szerény maradt a bizonytalan gazdasági kilátások közepette.

A Tesla januárban három hónapon belül másodszor csökkentette autóinak árát Kínában, amely a világ legnagyobb elektromosjármű-piaca, és ahol egyre élesedik a verseny a gyártók között. Ezt megelőzően már októberében is mérsékelte a kínai piacra szánt elektromos autóinak árát, hogy versenyképes maradjon a gyorsan növekvő kínai gyártókkal, valamint az országban jelenlétüket növelő hagyományos autógyártókkal szemben.

A Tesla az év első hónapjában világszerte 20 százalékkal csökkentette árait,

miután kiszállításainak tavalyi növekedése elmaradt az előzetes várakozásoktól. Tavaly a Tesla járműkiszállítása 40 százalékkal, 1,31 millió darabra nőtt, míg a járműgyártása 47 százalékkal 1,37 millióra emelkedett, 2021-ben azonban a kiszállítás csaknem duplájára ugrott, 2020-ban pedig több mint négyszeresével nőtt.

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója január végén azt mondta, hogy a vállalat az idén akár 2 millióra is növelheti a kiszállított autók számát.

Címlapról ajánljuk
Mesebeli történet íródott az Esterházy Péter-alkotóház létrejöttéből

Mesebeli történet íródott az Esterházy Péter-alkotóház létrejöttéből

A Magyar Kultúra Napján ünnepélyes keretek között adták át Esterházy Péter felújított rómaifürdői otthonát, amely Vámos Miklós és Dragomán György írók kezdeményezésére, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának tulajdonosi szerepvállalásával, valamint a Market Építő Zrt. vezetésével több építőipari cég társadalmi felajánlásával született újjá. A villa a jövőben a Magyar Irodalom Barátai Alkotóháza Alapítvány kezelésében irodalmi alkotóházként működik, amelynek első vendége Danyi Zoltán vajdasági magyar író, költő lesz. A kezdeményezésről az InfoRádió Vámos Miklós írót, a Magyar Irodalom Barátainak Alapítvány elnökét kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×