Infostart.hu
eur:
381.94
usd:
327.88
bux:
109169.25
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: ihgplc.com

Kiderült, milyen szálloda épül a budapesti Bem téren

Az IHG Hotels & Resorts, a világ egyik legismertebb szállodalánca megnyitja első magyarországi Kimpton szállodáját Budapesten a Bem téren az egykori Radetzky-laktanya területén, miután aláírták az erről szóló megállapodást a MAM Buda Project Kft.-vel, az épület tulajdonosával – közölte a hotel fejlesztője, a Market Asset Management Zrt.

A 127 szobás hotel várhatóan 2024-től fogad vendégeket. A beruházás értéke nem nyilvános – közölték.

Az ingatlan tulajdonosa és fejlesztője a Market Asset Management Zrt., a Market-csoport tagja, amely egy erre létrehozott projektcégen, a MAM Buda Project Kft.-n keresztül bonyolítja le a beruházást. A Market Építő Zrt., a projekt generálkivitelezője a hazai építőipari szektor vezető magasépítő vállalata, az elmúlt 25 év során több mint 730 létesítmény megvalósításában vett részt, köztük több olyan fontos műemlék és hotelépület munkálataiban, mint a Párisi Udvar Budapesten.

A Kimpton 2017-ben nyitotta meg első európai hoteljét, a Kimpton De Wittet Amszterdamban, Hollandiában, és azóta Párizstól Barcelonáig, Londontól Edingurgh-ig több szállodát is üzemeltet. Európában jelenleg hét Kimpton hotel van, és további négy tervezés alatt, olyan városokban, mint Mallorca vagy Frankfurt. A Kimpton világszerte összesen 75 szállodát üzemeltet és 32 megnyitását tervezi. A Kimpton 2015 januárjában lett az IHG Hotels & Resorts szállodacsalád tagja.

Az IHG Hotels & Resorts jelenleg három magyarországi szállodával rendelkezik, ezek az InterContinental Hotels & Resorts, a Crowne Plaza Hotels & Resorts, és a Holiday Inn Hotels & Resorts, illetve kettő kivitelezés alatt áll. Az IHG-nek közel 6000 szállodája van több mint 100 országban, és további 1800 áll kivitelezés alatt, szállodáiban és vállalati irodáiban világszerte körülbelül 350 ezren dolgoznak.

Címlapról ajánljuk
A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben?
Este sorsolás!

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben?

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×