eur:
402.79
usd:
372.6
bux:
88686.46
2025. március 31. hétfő Árpád
Horgolt játékfigurák a Dunaszegi Szatyor Vásáron 2020. június 14-én. A szigetközi termelők és kézművesek összefogásával működő vásár célja, hogy a termékek környezetbarát módon, a közvetlen helyi termelő-fogyasztó kapcsolat útján jussanak el a fogyasztókhoz.
Nyitókép: Krizsán Csaba

Több jut idén gyereknapra

A szülők harmada költ 6000 forintnál is többet ilyenkor.

Az idén többet költenek játékra a magyar szülők a gyereknapon - ez derült ki a játékkereskedő cégek MTI-nek küldött adataiból.

A gyereknap előtti 1-2 hét az év egyik legforgalmasabb időszaka - karácsony és húsvét után - a jétékkereskedőknél. A cégek adataiból az is látszik, hogy online jellemzően többet költenek játékokra a vásárlók, mint az üzletekben.

A Regio Játékkereskedelmi Kft. legfrissebb adatai szerint a magyar családok online átlagosan 7800 forintért, személyesen áruházban 7200 forintért vásárolnak gyereknapi meglepetést az idén, ami kissé meghaladja az előző évit.

Az MTI-nek küldött közleményben kiemelik: ebben az időszakban a játékkereskedő éves forgalmának 8-10 százaléka realizálódik. A legkeresettebb ajándékok között Lego-készletek, szabadtéri játékok és strandfelszerelések szerepelnek.

A cég friss kutatása szerint a szülők 40 százaléka online és áruházban is vásárol, 36 százalékuk csak internetről rendel, egyötödük pedig kizárólag személyesen választja ki a meglepetést.

A kutatásban résztvevők 30 százaléka 2000-6000 forint közötti értékben vásárol gyereknapi ajándékot, további 30 százalék azonban 6000 forintnál is többet szán az ünnepi meglepetésre gyermekenként.

A Játéksziget üzlethálózatot tulajdonló Formatex Kft. ügyvezető igazgatója és tulajdonosa, Borhi János az MTI-vel közölte: többéves tapasztalataik alapján a gyereknap, a karácsony és a húsvét után a 3. legjelentősebb ünnep az ajándékok tekintetében, illetve a 3. legforgalmasabb időszak a játékboltokban. A húsvéti szezon forgalma a pandémia miatti üzletbezárások miatt tavaly és az idén is teljesen kiesett az offline térben, így a gyereknap a 2. legforgalmasabb ünnep lett.

A jateksziget.hu webáruházban a gyereknapot megelőzően az átlagos kosárérték az idén 12 ezer forint, ez közel azonos a tavalyival. Az üzletekben a tavalyi évben 5500 forint volt az átlagos kosárérték a gyereknap környékén, idén ez az összeg némiképp nőtt, 5900 forintot költenek átlagosan a vásárlók a Játéksziget üzletekben.

A forgalomról elmondta: a webáruházban növekedést várnak. A látogatók számában és a kosárértékben ugyan nem mértek jelentős növekedést, viszont lényegesen több tranzakciót realizálnak, mint az előző év azonos időszakában. A Játéksziget üzletekben az összehasonlítható időszakban, azaz május 18-31. között 3 százalékos növekedést várnak idén.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Nem teljesíthetetlen, amit Lőw Zsolttól várnak Lipcsében

Nem teljesíthetetlen, amit Lőw Zsolttól várnak Lipcsében

Csernai Pál a Bayern Münchentől való távozása, 1983 óta nem dolgozott magyar vezetőedző olyan magasan jegyzett klubnál, mint most Lőw Zsolt. A szakvezetői karrierje első vezetőedzői munkájára felkért korábbi magyar válogatott labdarúgó számára világos a cél: el kell érni a Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyek egyikét.

Politico: az új német kormány még ellenségesebb lehet Magyarországgal

A várhatóan heteken belül megalakuló új német kormánykoalíció nyomás nyomást akar gyakorolni az Európai Unióra a magyar kormány megbüntetése érdekében. A Politico információi szerint a konzervatív kancellárjelölt, Friedrich Merz a források visszatartását és a szavazati jog felfüggesztését javasolja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×