Infostart.hu
eur:
382.24
usd:
325.64
bux:
124582.4
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Begyorsít az állam

November végén lezárul az a projekt, amelynek során a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. európai uniós támogatással modernizálja az állami intézmények hálózati berendezéseit.

A NISZ szerdai közleménye szerint az 1,6 milliárd forintos projektben csaknem 1000 hálózati eszközt - főként nagy
kapacitású routereket - telepítettek és helyeztek üzembe állami intézmények budapesti, központi telephelyein, járási hivatalokban, kormányablakokban, a Legfőbb Ügyészségnél és a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nél.

Az intézmények eszközparkjának modernizációja magában foglalta a hálózati berendezések cseréjét, az elérési hálózat sávszélesség-bővítésének előkészítését és a kormányzati célú távközlési szolgáltatásokat támogató rendszerek funkcionális fejlesztését. Ezzel a hagyományos csatornákról fokozatosan a modern, online platformokra kerül át az intézményi kommunikáció, ami jelentősen csökkenti az intézményekben az információs és kommunikáció-technológiai kiadásokat - közölte a NISZ.

A projekt része volt a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat (NTG) virtuális kapujaként működő, úgynevezett határvédelmi rendszer megerősítése és bővítése is, erre az NTG-felhasználók számának gyors bővülése miatt volt szükség. A határvédelmi rendszer biztosítja az átjárást a zártláncú hálózatként működő NTG-ből a publikus internet felé.

A fejlesztések összhangban állnak a Magyary Program stratégiai célkitűzéseivel, az állami működés hatékonyabbá tételével és a közszolgáltatások színvonalának emelésével. A projekt során megújult eszközpark olyan modern infrastruktúrát biztosít, amely a jövőben lehetővé teszi további intézmények csatlakozását és új szolgáltatások bevezetését is - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Mekkora hitelt tud felvenni egy átlagos magyar állampolgár? – Kiszámoltuk, és van két jó hírünk

Mekkora hitelt tud felvenni egy átlagos magyar állampolgár? – Kiszámoltuk, és van két jó hírünk

Mekkora összegű lakáshitelt tudok felvenni, ha átlagkeresettel rendelkezem? És mekkorát, ha pont középen állok, vagyis medián keresetem van? Alábbi számításunkban erre a két kérdésre adunk választ, de két jó hírt már most megoszthatunk: három év alatt 70-75%-kal nőtt az „átlagember” által maximálisan felvehető piaci kamatozású hitelek maximális összege Magyarországon, és ez szerencsére meghaladja a lakásárak azóta bekövetkezett mintegy 40%-os emelkedését is. A másik jó hír pedig az, hogy ha valaki jogosult az Otthon Startra, akkor mintegy 10 millió forinttal nagyobb hitelösszeget tud felvenni, mintha csak piaci kamatozású hitelre hagyatkozhatna. Mutatjuk a pontos számokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×