Infostart.hu
eur:
379.99
usd:
317.2
bux:
127493.86
2026. január 27. kedd Angelika

Átalakultak a megtakarítási szokásaink

A csökkenő kamatszint jelentősen átalakítja a lakossági megtakarítások szerkezetét, a bankbetétekből például a befektetési alapokba, részvényekbe, értékpapírokba vándorol a tőke - állapítja meg a KBC Equitas által az MTI-hez hétfőn eljuttatott felmérés.

A KBC Equitas online befektetési szolgáltató cég saját ügyfélkörében végzett felmérése szerint a lakossági befektetők eddig mintegy 30-40 százaléka reagált a kamatszint csökkenésére és alakította át megtakarításai szerkezetét. Ebből a befektetési szolgáltató cég azt feltételezi, hogy a többség várhatóan a következő hónapokban fog lépni, azaz folytatódhat a megtakarítások szerkezetének változása.

A közlemény idézi Takács Szabolcsot, a KBC Equitas lakossági és üzletfejlesztési igazgatóját, aki elmondta: sokan mozdulnak el a magasabb hozamok lehetőségét kínáló, ugyanakkor még mérsékelt kockázattal járó megtakarítási formák irányába.

A felmérés szerint a befektetési alapokon kívül egyre többen keresik a közvetlen tőzsdei befektetéseket is, amelyek közül a magyar lakosság számára még mindig azoknak a magyar vállalatoknak a részvényei a legfontosabbak, amelyekkel napi szinten találkoznak ügyfélként vagy hírfogyasztóként.

Az elemzésből kiderült, hogy a certifikátok a negyedik legkedveltebb értékpapír-befektetés, megelőzve a derivatív termékeket. A certifikátok olyan értékpapírok, amelyek értéke egy mögöttes termék - például részvény, devizapiaci termék, nyersanyag - árfolyamának alakulásától függ.

A KBC Equitas Zrt. a magyar részvénypiac egyik online befektetési szolgáltatója, 25 ezer ügyfelet szolgál ki.

Címlapról ajánljuk

Resperger István: már minden második embert drón öl meg az ukrán fronton

Az ukrán–orosz háború aktuális állásáról, a két fél stratégiai céljairól, egy esetleges tűzszünet utáni helyzetről beszélt Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Kitért Grönland helyzetére, valamint a Venezuelában történtekre is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.28. szerda, 18:00
Varga Zsolt
a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×