Infostart.hu
eur:
365.3
usd:
316.58
bux:
149903.82
2026. augusztus 12. szerda Klára

Matolcsy: Jövőre növekedési fordulat állhat be

Jövőre már pozitív tartományban lesz a magyar gazdaság növekedése Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szerint.

A miniszter ezt az Országgyűlés Számvevőszéki és Költségvetési Bizottságában mondta hétfőn, hozzátéve, Magyarország 2010-2012-ben sikeres pénzügyi és gazdasági konszolidációt hajtott végre.

Kiemelte: a foglalkoztatás bővült az elmúlt 2 évben mind a közszférában, mind a versenyszektorban, és 10 százalék körülire sikerült a munkanélküliségi rátát levinni.

Matolcsy György elmondta: 2011-ben, 2012-ben az államháztartás hiánya a GDP 3 százaléka alatt volt és jövőre már a harmadik éve lesz, hogy 3 százalék alatt marad a deficit.

Jövőre növekedési fordulat állhat be - emelte ki, hozzáfűzve, 2013-ban kikerülhet Magyarország a túlzottdeficit-eljárás alól.

Címlapról ajánljuk

Baka András államfő beszélt a parlamentben megválasztása után

„Pártpolitikai semlegesség, de semmiképp sem értéksemlegesség” – mondta szerepéről a megválasztott köztársasági elnök, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke a parlamentben, miután a képviselők első körben, kétharmados többséggel mondtak igent rá. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Kivártak a piacok a kulcsfontosságú adat előtt, gyenge napot zárt Amerika

Kivártak a piacok a kulcsfontosságú adat előtt, gyenge napot zárt Amerika

Nagyjából stagnáltak a hétfői kereskedésben a vezető európai és amerikai részvényindexek, a befektetők újabb impulzusokra várnak. Témákból pedig van bőven, a befektetők a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság, a magasabb olajárak és az inflációs kockázatok mellett már a szerdai amerikai inflációs adatra figyelnek, ami érdemben befolyásolhatja az amerikai jegybank kamatpályájával kapcsolatos várakozásokat. Kedden vegyesen alakult az ázsiai részvénypiacok mozgása, a dél-koreai tőzsde erősödött, a kínai részvénypiacok viszont estek. Az európai és az amerikai tőzsdéken kis elmozdulásokkal zajlott a kereskedés (az európai indexek enyhe emelkedéssel, az amerikaiak minimális csökkenéssel zárták a napot), de az iráni háborúról érkező rossz hírek miatt nem tud javulni a piaci hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×