Infostart.hu
eur:
363.67
usd:
318.74
bux:
143432.85
2026. július 22. szerda Magdolna

Zuhan a BUX, gyengül a forint

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 404,04 pontos csökkenéssel, 15.711,32 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékhez képest ez 2,51 százalékos gyengülést jelent, és az esés nem állt meg.

A Mol árfolyama 2,7 százalékkal, 14.300 forintra, az OTP-é 4,8 százalékkal, 3.200 forintra zuhant.

A Magyar Telekom 1,5, a Richter 1,1, az Egis 1,3 százalékkal gyengült.

Tőzsdezáráskor egy euró 294,74, egy dollár 217,07, egy svájci frank 241,03 forintot ért.

Veszteséges tőzsdenyitás Európában

Az indexek meredek gyengülésével indult a kereskedés csütörtökön a főbb európai értékpapír piacokon.

A frankfurti Xetra DAX index 3,28 százalékos, a londoni FTSE-100 index 2,74 százalékos, a párizsi CAC-40 index 2,79 százalékos veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.

Szerdán az FTSE-100 index 1,40 százalékkal 5.288,41 pontra, a Xetra DAX index 2,47 százalékkal 5.433,80 pontra, a CAC-40 index 1,62 százalékkal 2.935,82 pontra esett.

Veszteséggel zártak az ázsiai tőzsdék

Ázsiában jelentős tőzsdeindex csökkenést vont maga után az amerikai Fed által erős szavakkal felvázolt borús gazdasági kilátás és a vártnál rosszabbnak bizonyult szeptemberi kínai beszerzési menedzser index, ami így már sorban a harmadik egymást követő hónapban csökkent.

Tokióban a tőzsde vezető részvényeit követő Nikkei225 index 180,90 ponttal, 2,07 százalékkal 8.560,26 pontra csökkent, a tőzsde első szekcióján jegyzett összes részvény árfolyamát követő Topix index 12,59 ponttal, 1,66 százalékkal 744,54 pontra csökkent.

Szöulban a tőzsde Kospi indexe 53,73 ponttal, 2,9 százalékkal 1.800,55 pontra esett.

A pénzügyi papírokat külön is megterhelte az amerikai szektortársaikat, a Bank of America Corp., Wells Fargo & Co. és Citigroup Inc. pénzintézeteket ért besorolás rontás a Moody's hitelminősítő részéről. Tokióban a Sumitomo Mitsui Financial Group 1,8 százalékkal, a Mizuho Financial Group 1,8 százalékkal, a Nomura Holdings 4,8 százalékkal, Szöulban pedig a KB Financial Group 5,57 százalékkal, a Hana Financial Group 5,1 százalékkal, a Shinhan Financial Group 3,52 esett.

A fejlett technológiai cégek közül Szöulban a Samsung Electronics 2,83 százalékkal, a Hynix Semiconductor 0,23 százalékkal gyengült.

Tokióban az Apple iPhone eddigi egyetlen forgalmazója a Softbank részvénye 12,3 százalékkal esett arra a hírre, hogy riválisa a KDDI Corp novemberben megkezdi az iPhone 5 értékesítését. Tokióban a Softbank és a KDDI papírokkal bonyolították le a legnagyobb forgalmat. A KDDI részvénye kezdetben erősödött, majd 0,8 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot.

A tokiói és a szöuli tőzsdezárás idején a többi ázsiai tőzsdeindex is mély veszteségben járt. Az ausztrál S&P/ASX 200 index 2,6 százalékkal, a sanghaji Composite index 2,0 százalékkal, a hongkongi Hang Seng 4,1 százalékkal gyengült.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”
rendkívüli tájékoztató

Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, de kizárólag békés eszközökkel”

Eljött az önkény kora, az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás. A Fidesz nem vesz részt az új közjogi méltóságok megválasztásában, és mindegyiküket illegitimnek fogja tekinteni. A Fidesz célja a demokrácia visszaállítása – mondta Orbán Viktor, hozzátéve: parlamenti, kizárólag békés keretek között folytatják az ellenállást, ennek gyakorlati módjairól a hétvégén a Tusványoson beszél majd. A Fidesz elnöke Bóka Jánossal, a Fidesz kedden megválasztott parlamenti frakcióvezetőjével tart tájékoztatót. „Szijjártó Péter döntését maximálisan támogattam, rá még nagy politikai szerep vár Magyarországon, nem holnap, hanem holnapután” – fogalmazott Orbán Viktor.

Magyar Péter és Vitézy Dávid a Baross Gábor tervről: 15 év alatt 3550 milliárd forintból újul meg a magyar vasút

Az erősen leromlott állapotban lévő Rákospalota-Újpest vasúti megállóhelyre vonatozott a kormányfő és a közlekedési és beruházási miniszter, hogy bejelentsék a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv részleteit. Vitézy Dávid szerint a terv ausztriai vasútfejlesztési tempót jelent.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 22. 05:36
2026. július 21. 18:09
×
×