Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Átláthatóbbá válnak a hitelfelvétellel kapcsolatos költségek

Júniustól szigorodik a hitelekhez kapcsolódó úgynevezett teljes hiteldíj mutató (thm) számításának módja - jelentette be a kormányszóvivő. Szollár Domokos hozzátette: a kormány döntése egy európai uniós irányelvet érvényesít, amely egységesíti a thm számítását.

Átláthatóbbak lesznek a hitelfelvétellel járó költségek és könnyebb lesz összehasonlítani júniustól a különböző konstrukciókat az úgynevezett teljes hiteldíj mutatók alapján - mondta a kormányszóvivő.

Szollár Domokos hozzátette: a változtatással egy uniós irányelvet érvényesít a kormány, így az Európai Unió tagállamaiban egységesedik, összehasonlíthatóvá válik a thm számításának módja.

A kormányszóvivő kifejtette: minden a hitellel kapcsolatos felmerülő költséget figyelembe kell venni. Emellett szigorítás az is, hogy az akciók idején is az akciós időszakon túli thm-et kell feltüntetni - tette hozzá a kormányszóvivő.

Szollár Domokos megemlítette, hogy a magyar szabályozás az unióstól eltérően a jelzáloghitelekre is vonatkozik, így szerinte szigorúbbnak tekinthető. Június 11-én lép életbe több más fogyasztó védelmet szolgáló szabályozási változásokkal együtt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Lehet, hogy hamarosan igazzá válik a mondás, hogy „a Napra lehet nézni, de rád nem”? Egy startup (befektetők dollármillióival a háta mögött) egy olyan módszer kidolgozásán ügyködik, amellyel tompítani lehetne a Földet érő napfényt. Ez eszközt kínálna a globális felmelegedés elleni fellépésre. A klímaaktivisták hevesen reagáltak, miközben politikai akadályai is lehetnek a merész elképzelésnek.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×