Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.77
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Gyengült a forint kora reggel

Gyengült a forint, az eurót jóval 272 forint fölött jegyezték pénteken kora reggel a londoni bankközi devizapiacon.

Röviddel 7 óra előtt az euró 272,80 forintra erősödött a csütörtök késő esti 272,27 forintról (+0,19 százalék).

A dollár 182,90 forintra emelkedett a csütörtök esti 181,30 forintról (+0,88 százalék).

Az euró 0,05 százalékkal 26,3270 cseh koronára gyengült, és 0,19 százalékkal 4,1640 zlotyra erősödött pénteken kora reggel.

A szakértők nem számítanak erőteljesebb forintgyengülésre pénteken, miután előző nap 1,88 százalékkal süllyedt az euróhoz képest, a térségbeli devizákkal együtt. Az egyik elemző úgy vélte, hogy az euró a 265-275 forintos sáv felső határához közelít majd. Az euró augusztus eleje óta mozog ebben a sávban.

Hozzátette: amennyiben a nyugat-európai és az ázsiai börzék ismét nyereségbe fordulnának a csütörtöki lejtmenet után, akkor nagy valószínűséggel ismét 270 forint alá kerül az euró a jövő hét elején.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Egyetlen csatahajó megépítése is rendkívül drága, mintegy 10 milliárd dollárba kerül, így a szakértő szerint az amerikaiak tervezett Aranyflottája leghamarabb a 2030-as években szállhatna vízre. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az InfoRádióban elmondta: „a hajóépítésben világbajnok” Kínának nagyobb gyártókapacitásai vannak, mint az USA-nak, de az ázsiai nagyhatalomnak még nincs sok tapasztalata grandiózus haditengerészeti rendszer üzemeltetésével.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. A nap folyamán személycserékről szavazott az ukrán parlament: új védelmi miniszter, energiaügyi miniszter, technológiai miniszter és hírszerzési vezető is kinevezésre kerül. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×