Infostart.hu
eur:
384.21
usd:
328.76
bux:
0
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Mínuszban a tokiói és a New York-i tőzsde

Másfél százalékkal gyengült, de jóval napi mélypontja felett zárt a tokiói értéktőzsde irányadó mutatója. A New York-i tőzsdemutatók viszont több mint egy évtizedes mélyponton zártak.

A Nikkei 225 index 107,60 pontos (1,5 százalékos) csökkenéssel 7268,56 ponton fejezte be a napot. Napközben 26 éves mélyponton, 7155,16 pont is volt.

A tőzsdemutató azután kezdett mérsékelten erősödni a mélypontról, hogy a szigetország pénzügyminisztere bejelentette: a kormány kész arra, hogy részvényvásárlásokkal erősítse a tőzsdét.

Az első reakciók összességében kedvezőtlenek. A szakértők szerint a kormánynak inkább a gazdaságot kellene élénkítenie.

Általában gyengültek a biztosítói és a ingatlanágazati cégek papírjai.

A többi vezető ázsiai tőzsde szintén gyengüléssel zárt. A még nyitva tartó térségbeli piacok indexei veszteséget mutatnak.

Évtizedes mélypont New Yorkban

Több mint egy évtizedes mélyponton zártak hétfőn a vezető New York-i tőzsdemutatók. Az indexeket elsősorban a technológiai részvények húzták lefelé, de csökkent az iparvállalatok és a nyersanyagpiaci cégek részvényeinek az árfolyama is: a befektetők aggódnak a globális recesszió okozta keresletcsökkenés miatt. A banki papírok viszont drágultak arra a hírre, hogy az amerikai kormányzat nagyobb részt szerezne a Citigroupból.

A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 3,71 százalék (3,51 pont) csökkenéssel 1387,72 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 7114,78 ponton zárt 3,41 százalék (250,89 pont) hanyatlással.

Tőzsdezáráskor az euró 1,2703 dollárra gyengült, az euró 298,10 forintot ért.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×