Infostart.hu
eur:
357.76
usd:
304.74
bux:
132484.92
2026. május 12. kedd Pongrác

Nyárra nagy mértékben drágulhatnak az autók

Címek a gazdasági lapokból:Kockázatos önkormányzatok. Felfelé áraz az autópiac. Életet menthet a hólánc, nem mindegy, milyet veszünk!

A Napi Gazdaság arról számol be: Tavaly az önkormányzatok összesített deficitje az előzetes adatok szerint 90 milliárd forint volt, 2009-re a költségvetési tervezésnél viszont 134 milliárddal számolnak.

Mindez veszélyzeteti a maastrichti kritériumok teljesítését ás a hosszú távú költségvetés fenntartását. Az Állami Számvevőszék rövid távú és gyors lépéseket tart szükségesnek egy most elkészült tanulmányában.

A Világgazdaság azt írja: nagymértékben drágulhatnak az év derekára az autók, vélik a hazai autópiac szereplői, akik januárban 52 százalékos forgalomvisszaesést könyvelhettek el. A drágulást a kereskedők azzal magyarázzák, hogy a forint erősödésére nem lehet építeni, és arra sem, hogy a kormány támogatja a tízévesnél idősebb autók cseréjét.

Ehhez jön még, hogy a gyártók is emelik majd áraikat. A pénzcentrum.hu szerint a jobb félni, mint megijedni szabály fokozottan igaz az autóban tartott hóláncra.

A Zala és Vas megyében múlt héten lehullott hó ismét bebizonyította, hogy a tél folyamán bárhol bármikor meglephet minket egy olyan kiadós havazás, melybol hólánc nélkül nem kecmergünk ki egykönnyen. A hírportálon kiderül, melyik hóláncot érdemes választani.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Volt munkatársak, többdiplomás szakemberek – Lassan érkeznek az államtitkári nevek

Egyre több államtitkári név lát napvilágot azok után, hogy a Tisza-kormány szerdán ténylegesen is megkezdi a munkáját. Van a miniszterek között, aki a kormánypárton belül választ magának kvázi helyettest, van, aki az egyetemi világból, és van, aki a szakértői szcénából.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Megalakult a Tisza-kormány

Megalakult a Tisza-kormány

Véghajrájába ért a Tisza-kormány megalakulása: a mai nap befejeződtek a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásai, majd 13.30-kor mindenki megkapta hivatalos kinevezését Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. Délután 16 órától a frissen kinevezett miniszterek parlamenti esküjüket is letették, amivel hivatalosan is megalakult az új, Magyar Péter vezette kormány. A mai meghallgatásokon több fontos üzenet is elhangzott, Kármán András leendő pénzügyminiszter például a kata adózási rendszer visszahozataláról, valamint a vállalati különadók sorsáról is beszélt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×