Infostart.hu
eur:
349.49
usd:
301.02
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura

Évente 25 millió papírkétszázast rongyolunk el

Jócskán csökkent a vásárlóértéke a 200 forintos bankjegynek és évente 25 millió darabot kellett újragyártani - ezek voltak a fő indokok, ami alapján úgy döntött a Magyar Nemzeti Bank, hogy 200 forintos érmét bocsát ki 2009 első felében.

A 200 forintos bankjegyből 50 millió van forgalomban, a sokat használt bankók azonban átlagosan két évig bírják az igénybevételt. Épp ezért a Magyar Nemzeti Banknak évente nagyjából 25 milliót kellett előállíttatnia.

A jegybank ezért döntött a bankó fémpénzre cserélésre mellett, miután egy széleskörű társadalmi egyeztetésen vitatta meg a papírpénz kivonását a forgalomból - mondta az InfoRádióban Iglódy-Csató Judit, az MNB szóvivője.

A többi mellett a kereskedelmi érdekképviseleti szervek, az automatákat működtetők érdekképviseletei, a posta, a kereskedelmi bankok, a vakok és gyengén látók szövetsége, a fogyasztóvédelmi hatóság, valamint a versenyhivatal és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének képviselői mondták el véleményüket az átállásról.

A nemzeti bank egy reprezentatív felmérést is végzett, sőt el is magyarázta az embereknek az átállás hasznát.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: mit jelent Orbán Viktor részvétele a Fidesz újjáépítésében?

Elemzők az Arénában: mit jelent Orbán Viktor részvétele a Fidesz újjáépítésében?

A Fidesz múlt szombati tisztújításáról és a volt miniszterelnök szerepvállalásról is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×