Infostart.hu
eur:
384.19
usd:
328.72
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Pixabay

Ilyen, amikor vaddisznók jönnek szembe egy bevásárlóközpontban – videók

Vaddisznócsalád tűnt fel a dél-spanyolországi Fuengirola egyik bevásárlóközpontjában – közölte több spanyol sajtóorgánum kedden.

A Cadena Ser rádióadó tájékoztatása szerint a körülbelül tíz fős, köztük több kismalacból álló konda hétfő este jelent meg az áruházban, de a meglepetésen kívül nem okoztak semmilyen problémát.

A vásárlók közül többen is videót készítettek és osztottak meg a közösségi oldalakon az esetről, amelyek szerint az állatok békésen járkáltak az emberek között, mielőtt a biztonsági őrök kiterelték őket az épületből.

A vaddisznócsalád vélhetően a zuhogó eső elől keresett menedéket az üzletközpontban.

Ignacio Domínguez, az áruház igazgatója elmondta: már többször látták az állatokat a szabadtéri parkolóban, de ez volt az első alkalom, hogy beljebb merészkedtek.

Az élelmet kereső vaddisznók jelenléte az elmúlt hónapokban jelentősen megnőtt a Costa del Sol egyes részein. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy lakott területen tűnnek fel, volt példa arra is, hogy a tengerparti strandokon látták őket.

A málagai városi tanács különböző stratégiákkal próbálkozik, hogy távol tartsa a vaddisznókat, például itatók és pihenőhelyek kialakításával a hegyekben, valamint olyan lágyszárú növények ültetésével, amelyek élelmet jelenthetnek az állatoknak. Továbbá kellemetlen szagokat, hangokat kibocsátó berendezések elhelyezésével, hogy elrettentsék az állatokat, és így elkerülhessék az incidenseket vagy az állatok esetleges kilövését.

A helyzetet azonban súlyosbítja, hogy a jogszabályi tiltás ellenére a városokban sokan etetik is a vaddisznókat. Emiatt például Mijas városában nemrég 250 eurós (102 ezer forint) bírságot szabtak ki a hatóságok.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×