Infostart.hu
eur:
385.51
usd:
327.91
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Dark clouds on blue sky with sunlight and flare.
Nyitókép: krungchingpixs / Getty Images

Ez már vagy "még" a tavasz? - Időjárás

Rendkívül meleg lesz szerdán, sokfelé lesz erős, élénk szél, a felhők csak úgy szaladgálni fognak az égen.

Éjjel nyugat felől egyre nagyobb területen kiderült az ég, és az eső, zápor hajnalra, kora reggelre keleten jórészt megszűnt, de az éjszaka második felében északnyugaton néhol esett még. Hajnalban az északi szélvédett völgyekben köd képződött.

Szerdán napos idő valószínű gyengén vagy közepesen felhős ég mellett. Északnyugaton, északon egy-egy zápor előfordulhat, másutt nem várható csapadék.

Sokfelé élénk, kevés helyen erős lesz a délnyugati szél.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 9 fok közé esett, de a szélvédett északi fagyzugokban, valamint a nyugati határnál gyenge fagy is volt. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 9 és 17 fok között alakul, az Északi-középhegységben lesz a leghűvösebb.

És a jövő? Változás is körvonalazódik, de nem ezekben a napokban. Részletek alább, kiderül, megdőlt-e már az abszolút melegrekord:

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 20:29
×
×
×
×