eur:
398.89
usd:
369.59
bux:
90914.74
2025. március 24. hétfő Gábor, Karina
Nyitókép: Pixabay

Talajmenti fagyra figyelhetünk, ez már nagyon ősz

A nyugalomba jutó hűvös légtömeg az eddigieknél jóval csípősebb reggelt eredményez, helyenként 0 fok közelébe süllyedhet a hőmérséklet, talajmenti fagyra is kell számítani. Legközelebb szerdán érkezhet térségünkbe újabb hullámzó frontrendszer, emiatt növekszik a felhőzet és a csapadékhajlam.

Szabolcsban, a Duna vonalának szélesebb sávjában, valamint az éjszaka második felében a Dunántúl keleti felében is felhős lesz az ég, de számottevő csapadék nem várható.

Hétfőn napközben ezeken a tájakon is szakadozik a felhőzet, délután már gomolyfelhők zavarhatják időszakosan a napsütést, csapadék nem alakul ki.

Az északi, északnyugati szél a legtöbb helyen mérséklődik, de főleg a Tiszántúlon élénk marad a légmozgás, arrafelé még napközben is várhatók élénk széllökések.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 3 és 9 fok között alakul, de a szélvédett nyugati-dunántúli részeken, valamint a fagyzugokban 0 fok köré is csökkenhet a hőmérséklet. Talajmenti fagy akár több helyen is előfordulhat.

A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 14 és 19 fok között valószínű.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Jelentős mérföldkőhöz ért a Hungaroring felújítása – videó

Ütemterv szerint halad a mogyoródi pálya felújítása – mondta el az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az augusztus eleji Forma–1-es Magyar Nagydíjon már a fedett, új főlelátón szurkolhat a közönség. A teljes átépítés 2026-ban is folytatódik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
Folytatódnak a fegyverszüneti tárgyalások, váratlan ellentámadást indított Ukrajna – Háborús híreink hétfőn

Folytatódnak a fegyverszüneti tárgyalások, váratlan ellentámadást indított Ukrajna – Háborús híreink hétfőn

Az amerikai és az ukrán delegáció vasárnap Szaúd-Arábiában folytatott tárgyalásokat a fegyverszünet technikai részleteiről. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök konstruktívnak és előnyösnek nevezte a tárgyalásokat. Ma az Egyesült Államok Oroszországgal folytatja a megbeszéléseket. Ellentámadást hajtott végre Luhanszk megyében az ukrán haderő 3-as számú rohamdandárja, és vissza foglaltak 3 km²-nyi területet, azon belül pedig egy települést is, Nagyját. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×