Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence
Nyitókép: Nissin Foods

Üvegtörmelék veszélye miatt hívnak vissza élelmiszert

A Tesco közölte a visszahívást, de a Cup Noodles Spicy nevű instant tésztaleves gyártója arra kéri a vásárlókat, hogy máshol se vegyenek az érintett sorozatszámú termékeikből, illetve vigyék vissza, ha vettek ilyet.

Bár a boltlánc közleményéből nem derül ki, hogy miért volt szükség a lépésre, a szállító - Nissin Foods Kft. - tájékoztatása szerint az a probléma, hogy üvegdarab kerülhetett a termékekbe - szúrta ki a napi.hu.

"A visszahívás tisztán elővigyázatosságból történik, mivel egy felhasznált alapanyag miatt nem lehet 100 százalékos biztonsággal kizárni, hogy esetleg üvegdarab van a termékben" - közölte a Nissin Foods.

A problémás termékek azonosítói:

Terméknév: Cup Noodles Spicy instant tésztaleves

LOT szám:L800873, 01/19

LOT szám:L803423, 04/19

LOT szám: L804103, 06/19

TPN: 210509162

EAN: 5997523315474

Szállító: Nissin Foods Kft.

A LOT szám a forgalmazott termékek egyedi azonosítója, amelyből többek között kiderül, a minőségmegőrzési idő. Vagyis a jövő januárban, áprilisban és júniusban lejáró Cup Noodles Spicy levesekre vonatkozik a lépés.

A visszahívás nem csak a Tescót érinti

A szállító ugyanis azt kéri, hogy

aki bárhol vásárolt az alábbiakban felsorolt levesekből, vigye vissza a vásárlás helyére, ahol visszaadják a termék árát, nem szükséges a vásárlást igazoló blokk.

A szállító egyúttal elnézést kér a visszahívásért és közölte, hogy a fentiektől eltérő LOT számú Cup Noodles Spicy nevű instant tésztalevesekkel a szállító szerint nincs probléma.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×