Infostart.hu
eur:
355.81
usd:
313.29
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Kutatás az illegális letöltők változó szokásairól

Több millió tévénéző a fájlmegosztókon keresztül kedvenc televízió műsorait tölti le illegálisan - derült ki egy amerikai fogyasztói szokásokat vizsgáló kutatásból.

A legnépszerűbb az amerikai Hősök című sorozat a torrentoldalakon 55 millió letöltéssel, a második helyre a Lost - Eltűntek került 51 millióval - jelentette a Big Champagne médiakutató intézet szerint. A fájlmegosztók látogatottsága megkétszereződött a múlt évben, és a struktúra is változik: a filmek és tévésorozatok megosztása egyre növekszik, a zenéé pedig csökken a kimutatás szerint.

Eric Garland, a Big Champagne vezérigazgatója szerint több millió tévénéző juthat kedvenc sorozatának ingyenes, illegális verzióihoz. "Ez végül is az átlagos, nem túlzott kalózkodásnak társadalmilag is elfogadott formája" - nyilatkozta Garland a BBC brit közszolgálati médium híroldalán olvasható interjúban (news.bbc.co.uk).

A top 10-ben szereplő programok kizárólag amerikai műsorokból kerültek ki, de a kutatás a Top Gear című brit autósmagazin illegális letöltéseiről is beszámolt. A sorozat minden epizódja elérhetővolt a televíziós sugárzást követően. Sokan "bocsánatos" okból, vagyis azért töltik le a sorozatokat, mert nincs türelmük kivárni, míg országuk valamely tévéállomásán is látható lesz kedvenc műsoruk.

Ma már a mozifilmeknél is népszerűbben az illegális csatornákon a sorozatok: legnépszerűbb letöltött film, a Watchmen - Az őrzők című film volt 17 millió letöltéssel, Benjamin Button különös élete 13 milliót, a Gettómilliomos című Oscar-díjas sikerfilm pedig 9 millió találatot kapott.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×