Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Állatkerti tigrisvadászok

Tigrisvadászok garázdálkodtak egy állatkertben Indonéziában: megöltek egy ritka példányt és csaknem elvitték egész tetemét.

A rendőrség szerint a tetteseknek a szumátrai tigris értékes bundájára és csontjaira fájt a foga. A nősténytigrisnek jószerivel csak a zsigereit hagyták a ketrecben. Hogy hányan vettek részt az állatkerti tigrisvadászatban és hogy miként törtek be az indonéziai állatkertbe, még nem tudni.

A szumátrai tigris a kihalás szélére jutott, már csak mintegy 250 él belőle. 30 éve még vagy ezer példány kóborolt belőle és zömmel szabadon. Az ázsiai néphit szerint a tigris szinte minden porcikája remek gyógyszer, még porrá őrölt bajsza is.

Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×