Infostart.hu
eur:
388.31
usd:
336.32
bux:
0
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Mészáros munka: 15 kisfiú halt bele a körülmetélésbe

Dél-Afrikában 15 kisfiú meghalt, kilencvenet pedig kórházban ápolnak a rosszul elvégzett körülmetélés miatt. Az országban kampányt indítottak a további áldozatok elkerülése érdekében.

A rendőrség hat embert tartóztatott le a Dél-afrikai Köztársaságban a rosszul elvégzett körülmetélések miatt. Az országban hagyomány a kisfiúk körülmetélése, ám a beavatkozást nagyon gyakran rosszul, és nem megfelelő higiéniai körülmények között végzik el.

A hatóságok nem is akarják megakadályozni a rítus elvégzését - csak azt akarják megakadályozni, hogy az áldozatokkal járjon, miután 15 gyerek belehalt, 90-et pedig kórházba kellett szállítani, hogy megmentsék az életüket.

A körülmetélést általában télen végzik el - a hagyományos rítuson a legtöbb fiúnak át kell esnie vidéken. A kormány 2001-ben fogadta el azt a törvényt, amely előírta, hogy a beavatkozást engedélyezniük kell az egészségügyi hatóságoknak - a törzsi vezető szerint azonban ezzel sértik a közösségi jogokat.

A legtöbb halálos végű beavatkozást az illegális körülmetélési központokban végzik. A hatóságok szerint a tragédiákban a szülői felelőtlenség is szerepet játszik.

A legtöbb gyereket hazazavarják a rosszul elvégzett beavatkozás után - hogy ne a központban haljanak meg. Sokan nem a fertőzés, hanem a kiszáradás következtében veszítik életüket.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Szükségünk van azokra a választások megnyerésére, akikkel szövetséget kötöttünk, de azokra is, akikkel még nem, hogy kívül tartsuk az országot a háborúból. Senki sem akar háborút, de nem akarni kevés. Ha nyomás van, tudni kell nemet mondani. Azt tanácsolom, olyan kormányt válasszanak, amely nemet tud mondani, ha a háború kérdéséről van szó – fogalmazott kampánykörútjának egri állomásán a Fidesz elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Magyarországról jött az első AI ügy az Európai Bíróságon – nem a szerzők, a kiadó perelt

Magyarországról jött az első AI ügy az Európai Bíróságon – nem a szerzők, a kiadó perelt

A nagy nyelvi modellek és a csevegőrobotok működésének rejtelmeiről kérdezgették Luxembourgban a március 10-ei tárgyaláson a bírák a helyi jelentőségű balatonkornyeke.hu kiadójának és a Googlenak a jogi képviselőjét, noha a szerzői és szomszédos jogokat a digitális piacon harmonizáló irányelvek és a kiadók szellemi tulajdona volt a per tárgya. A Budapest Környéki Törvényszéknek az Európai Bíróság felé feladott négy kérdése azt taglalta, hogy a sajtókiadók weboldalain található tartalmak mesterséges intelligencia általi felhasználása sérti-e ezeket a tulajdonjogokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×