Infostart.hu
eur:
385.78
usd:
331.53
bux:
120468.76
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

A nyár legjobb gyermekfotói

Egy 11 éves fiú nyerte a Daily Telegraph brit napilap gyermekfotó-pályázatát, amelynek a nyári szünidő volt a témája. A konzervatív újság korábban aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a gyerekek manapság túl gyorsan nőnek fel.

A pályázatot a lap és egy gyermekeknek szóló internetes rádió hirdette meg, és több mint ötszázan küldtek be képeket.

A lehetőséggel annak is utána akartak járni, mennyire igaz a vélekedés, hogy manapság a gyerekkor rendkívül lerövidült, a gyerekek életét pedig a tanulás, a vizsgák és a videójátékok uralják.

Ha ez nem is derült ki, a díjazottak és helyezettek mindenesetre hagyományos nyári elfoglaltságokat fényképeztek, nem videójáték előtt ülőket. Az első díjat a 11 éves Jack Hawthorne nyerte, aki a trambulinon ugráló húgát örökítette meg; jutalma egy digitális fényképezőgép, valamint egy nyomtató.

A képeket megnézheti a Daily Telegraph oldalán, az In pictures: the winners sorra kattintva.

Címlapról ajánljuk

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×