Infostart.hu
eur:
363.66
usd:
308.29
bux:
138732.24
2026. április 14. kedd Tibor

Csak egy órácskáról van szó, de 2,4 milliárdot ér

Vasárnap kezdődik a téli időszámítás, ekkor hajnali három órakor kettő órára kell visszaállítani az órákat.

Az óraigazítás miatt nem kell módosítani a MÁV menetrendjét - mondta az InfoRádió érdeklődésére a MÁVINFORM sajtóügyeletese.

Sigulinszki Tibor hozzátette: néhány nemzetközi és belföldi vonat a határállomáson, illetve a kiinduló állomáson várja be a téli időszámítás szerinti indulási idejét.

A Malév menetrendje vasárnap, a nyári-téli időátállással egy időben lép életbe. Az új menetrend már az új időpontokon alapul, így az óra átállításából adódó eltérés nem okoz majd fennakadást a közlekedésben. A Volán belföldi járatait nem érinti az órák átállítása.

A nyári és téli időszámítást 1976-ban, három évvel az egész világot megrázó első olajárrobbanás után vezették be Franciaországban. A hatóságok a lépést azzal indokolták, hogy így 0.3 százalékos energia-megtakarítás érhető el.

Az évek során több mint száz országban vették át a nyári-téli időszámítás rendszerét. Magyarországon a húszas évektől szintén hol volt, hol nem volt nyári időszámítás, de 1980-tól folyamatosan van.

Legutóbb 1996-ban reformálták meg: akkor már az EU-irányvonalnak megfelelően szeptemberről október végére tolódott a téli időszámítás kezdete.

Az óraátállással energiát is meglehet spórolni - állítják a szakemberek. Hozzávetőleg 2,4 milliárd forintnyi megtakarítást jelent az országnak.

A lakosság viszonylag keveset spórol az óraátállításon, az óraigazítás valódi nyertesei az ipari fogyasztók, az irodák.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bauer Bence: hiába néppárti a CDU és a Tisza is, csalódás érheti a nyugati vezetőket

Bauer Bence: hiába néppárti a CDU és a Tisza is, csalódás érheti a nyugati vezetőket

Magyar Péternek a hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján voltak olyan kijelentései, amelyek meglepetést jelenthetnek az európai vezetők számára – mondta el az InfoRádióban Bauer Bence, az MCC Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója.

J.D. Vance: Washington biztosan jól együtt tud majd dolgozni Magyar Péterrel

Az amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki, hogy bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével, ugyanakkor sajnálatát hangoztatta Orbán Viktor kormányfő választási veresége miatt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×