Infostart.hu
eur:
355.35
usd:
301.61
bux:
134265.27
2026. május 11. hétfő Ferenc
Nyitókép: Pixabay

Élessé visszaalakított kispuskával bukott le a vadorzó

Az önjelölt vadász a zsákmányt és a puskát is hátrahagyva menekült, mikor kiderült, hogy lebukott. Mint kiderült, nem ez volt az egyetlen törvénytelen fegyvere.

A Kaposvári Járási Ügyészség lőfegyverrel visszaélés és orvvadászat miatt emelt vádat egy ötvenes éveiben járó kaposvári férfival szemben. Az elkövető illegálisan tartott fegyverével tilalmi időszak alatt lőtt ki egy mezei nyulat - írja közleményében a Somogy Vármegyei Főügyészség.

A vádirat lényege szerint a férfi egy hatástalanított, és muzeális fegyverré alakított szovjet kispuskát visszaalakított éles lőfegyverré. Az elkövető 2024 augusztusában kiment egy lakóhelyéhez közeli vadászterületre a fiával kipróbálni azt. A vadászatra nem jogosult férfi a fia jelenlétében kilőtt egy 50.000 forint vadgazdálkodási értékű, ráadásul ezen időszakban vadászati tilalom alatt álló mezei nyulat.

A lövést meghallotta egy közelben tartózkodó férfi, aki elindult a vádlott irányába, ezért - félve a lebukástól - az elkövető a fegyvert és a kilőtt vadat is hátrahagyva elmenekült a helyszínről.

A kaposvári rendőrök azonban rövid időn belül azonosították és elfogták a férfit. A vádlottnál tartott kutatás során fény derült arra is, hogy a visszaalakított szovjet kispuskán kívül volt még egy illegálisan tartott, lőfegyvernek minősülő török gyártmányú légpuskája is.

Az ügyészség a Kaposvári Járásbírósághoz benyújtott vádiratában a férfival szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására és a lőfegyverek elkobzására tett indítványt.

Címlapról ajánljuk
Lannert Judit: nemzetközileg versenyképes tanulási rendszert kívánunk építeni

Lannert Judit: nemzetközileg versenyképes tanulási rendszert kívánunk építeni

Szükség van a Nemzeti alaptanterv felülvizsgálatára és 21. századi követelményekhez igazítására – mondta Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszterjelölt az Országgyűlés oktatási bizottságában tartott meghallgatásán Budapesten hétfőn.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×