Infostart.hu
eur:
384.38
usd:
330.23
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay.com

Durva verekedés a börtönben a távirányító miatt

A Szombathelyi Járásbíróság súlyos testi sértés bűntette miatt - mint erőszakos többszörös visszaesőt - 3 év 10 hónap fegyházra ítélt egy férfit azzal, hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Kötelezte továbbá mintegy 368.000 forint bűnügyi költség megfizetésére.

A tényállás szerint a vádlott és a sértett a szombathelyi börtön egy zárkájában voltak elhelyezve, ahol szabadságvesztésüket töltötték.

A sértett 2022. február 27-én délután a zárkában lévő asztalnál rejtvényt fejtett és közben televíziót nézett, a vádlott pedig aludt.

Amikor a vádlott 15 óra körül felébredt és észlelte, hogy a távirányító a sértettnél van, ideges lett, közölte, hogy azt a sértett jogtalanul vette el tőle, majd megindult a sértett irányába és többször ököllel a sértett feje irányába ütött, amely ütéseket a sértett a kezével próbált kivédeni - közölte a Szombathelyi Törvényszék sajtóosztálya.

A sértett – mialatt a vádlott folyamatosan próbálta megütni – felállt az asztaltól és elcsúszott. Ekkor a vádlott odalépett a földre került sértetthez és jobb lábával a sértettet a mellkasának bal oldalán megrúgta.

A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett el, amelynek a tényleges gyógytartama szövődménymentes gyógyulás esetén 40 nap.

Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, míg a vádlott és védője felmentésért jelentettek be fellebbezést.

Címlapról ajánljuk
Rendszerváltás Iránban? – Szakértő: a külső támadás „elhalasztja a haragot”, szervezkedni pedig tilos

Rendszerváltás Iránban? – Szakértő: a külső támadás „elhalasztja a haragot”, szervezkedni pedig tilos

Nehéz megítélni, hogy végbemehet-e a rendszerváltozás Iránban. Az elszegényedés tömeges, de szervezkedni tilos. Az elmúlt évtizedekben számtalan nagy tüntetés volt az országban, most az év elején főleg a gazdasági problémák miatt vonultak az utcára a tüntetők – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel-Kelet-szakértő.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, Teherán magyarázkodik – Híreink az iráni háborúról szerdán

NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, Teherán magyarázkodik – Híreink az iráni háborúról szerdán

Ötödik napja tart és egyre csak szélesedik Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma a két országban összesen túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az Egyesült Államok szerdán Srí Lanka partjainál tengeralattjáróval süllyesztett el egy iráni hadihajót, legalább 80-an meghaltak. Irán a NATO-tagállam Törökországra lőtt ki ballisztikus rakétát, melyet semlegesítettek. Közben kiderült: a néhai Ali Hámenei ajatollah fia, Modzstaba Hámenei az elsőszámú esélyes, hogy legfőbb vezetőnek válasszák Iránban. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Este Irán magyarázkodni kezdett a régió olajállamainak megtámadása miatt - Katarral közvetlenül is beszéltek. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 4. 20:41
2026. március 4. 19:51
×
×