Infostart.hu
eur:
391.04
usd:
338.33
bux:
121271.71
2026. március 23. hétfő Emőke
Caucasian angry and aggressive man threatening with fist.
Nyitókép: Andranik Hakobyan/Getty Images

Bántalmazással és megfélemlítéssel szerezték vissza az elvesztett bankkártyát egy fiatal fiútól

Az elkövetők nem riadtak vissza az önbíráskodástól annak érdekében, hogy az elveszett bankkártya és iratok visszakerüljenek. Az egyik férfi egy benzinkúton érte utol és verte meg az egyik "megtalálót", akit végül társával a csomagtartóba is betuszkoltak.

Eredményes vádemelést követően elítélte a bíróság azt a két férfit, akik egy kiskorú fiút erőszakkal kényszerítettek az elhagyott bankkártya átadására - írja közleményében a Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség.

A vádirat szerint az egyik elkövető 2023. szeptember 6-án, Oroszlányban elhagyta a pénztárcáját, benne az irataival, bankkártyájával. Ezt öt fiú megtalálta, akik az iratokat elrejtették egy bokornál, míg a bankkártyával utoljára egy benzinkúton vásároltak.

A pénztárca tulajdonosának fia, és annak barátja tudomást szereztek a vásárlásról, ezért a benzinkúton az egyik kérdőre vonta a helyszínen még jelen lévő két fiút. Percekkel később megérkezett a két elkövető - a pénztárca tulajdonosa, és a másik fia.

A két férfi indulatosan megindult a két kiskorú felé, akik ijedtükben el akartak szaladni. A pénztárca tulajdonosa kérdőre vonta, és ököllel ütlegelte az egyik fiút, majd - a dolgozók kérése ellenére - behúzta a kútoszlop mögé, és ott bántalmazta. A másik férfi megfogta a sértettet azért, hogy ne tudjon elmenni, közben az apa ismét megütötte, majd felszólította, hogy vegye le a cipőit, melynek félelmében a fiú eleget tett. Ezután az elkövetők - anélkül, hogy a követelésük teljesítésétől tették volna függővé a szabadon bocsátását - az akarata ellenére betették az autó csomagterébe, és felszólították, hogy adja át a bankkártyát. A sértett felajánlotta, hogy megmutatja az iratok rejtekhelyét, közben a zsebéből kiesett a bankkártya.

A két férfi a sértettet egy erdős területre vitték, ahol a fiú elmondása alapján megtalálták az iratokat. Ezután a sértettet a hátsó ülésre ültették, majd az Oroszlányi Rendőrkapitánysághoz indultak. A rendőrök a kapitányság épületének közelében bejelentés alapján ellenőrizték őket.

A Tatabányai Járási Ügyészség indítványára a Tatabányai Járásbíróság tárgyalás nélkül az egyik férfit 1 év 10 hónap - végrehajtásában 2 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre, valamint 300 ezer forint pénzbüntetésre, a fiát 1 év 6 hó - végrehajtásában 2 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre és 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélte.

A büntetővégzés jogerőssé vált.

Az Ügyészség weboldalán a benzinkút biztonsági kamerája által készített felvétel is megtekinthető, saját felelősségre.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico szerint minden széteshet, Magyarországot is megemlítette
Tudósítónktól

Robert Fico szerint minden széteshet, Magyarországot is megemlítette

A szlovák miniszterelnök szerint a jelenlegi nemzetközi helyzet egy felbomló világrendet tükröz, amelyben a korábban meghatározó nemzetközi szervezetek befolyása jelentősen csökkent. A Szlovák Rádió műsorában úgy fogalmazott: a NATO akár szét is eshet, ha az Egyesült Államok kilépne belőle. Azt is kijelentette, fél attól, hogy egy esetleges magyarországi kormányváltás esetén véget érne a két ország közti jó viszony.

Lehallgatási botrány: Panyi Szabolcs elismerte, ő hallható a hangfelvételen – itt van az összes részlet

A Washington Post cikkéből kiindult botrány ma ott tart, hogy Szijjártó Péter közölte: ukrán érdekek miatt hallgatták le, Orbán Viktor miniszterelnök pedig vizsgálatot indított a külügyminiszter lehallgatása ügyében. A Mandiner cikke szerint komoly titkosszolgálati akció zajlik Magyarország külügyminisztere, Szijjártó Péter ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Itt van a fordulat az iráni háborúban, rendkívüli bejelentést tett Donald Trump – Híreink a közel-keleti háborúról hétfőn

Itt van a fordulat az iráni háborúban, rendkívüli bejelentést tett Donald Trump – Híreink a közel-keleti háborúról hétfőn

Szakadatlanok a harcok a Közel-Keleten, sőt, Donald Trump szombat este súlyos ultimátumot adott Iránnak: ha 48 órán belül nem nyitják meg teljesen a Hormuzi-szorost, az Egyesült Államok az iszlám köztársaság erőműveit fogja "támadni és megsemmisíteni". Az iráni hadsereg válaszul közölte: készek határozatlan ideig lezárni a világkereskedelmi szempontból kulcsfontosságú hajózási útvonalat, az esetleges támadások pedig legitim célponttá tennék az amerikai bázisoknak otthont adó közel-keleti államok infrastruktúráját. Az izraeli haderő mindeközben felrobbantotta a Kászmije hidat Dél-Libanonban, a támadást a libanoni elnök az izraeli „szárazföldi invázió felvezetésének” nevezte. Hétfőn az elmúlt évtizedek legsúlyosabb energiaválságára figyelmeztetett Fatih Birol, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezetője. Birol szerint a kialakult helyzet már most meghaladja az 1970-es évek két nagy olajválságának együttes hatását. Míg a hetvenes évek olajválságai során egyenként mintegy napi 5 millió hordónyi kínálat esett ki, addig jelenleg napi 11 millió hordó olaj tűnt el a piacról. Ez a kiesés "több mint a két nagy olajsokk együttvéve" - vélekedett Birol. Dél körül Donald Trump elnök bejelentette: Amerika tárgyalni kezdett Iránnal. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legutóbbi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×