Infostart.hu
eur:
386.57
usd:
331.33
bux:
118114.34
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Unsplash

Olajozottan vizsgáztatták a roncsokat Rétságon

A nyomozás adatai szerint a rétsági műszaki vizsgaállomás egyik vezető állású munkatársa és adminisztrátora 2023. december 4. és 2024. október 28. között kenőpénzeket fogadtak el ügyfeleiktől azért, hogy a rossz műszaki állapotú járműveik átmenjenek a műszaki vizsgán

A bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket - ezt az indítványt tevő Nógrád Vármegyei Főügyészség közölte az MTI-vel pénteken.

A nyomozás adatai szerint a rétsági műszaki vizsgaállomás egyik vezető állású munkatársa és adminisztrátora 2023. december 4. és 2024. október 28. között kenőpénzeket fogadtak el ügyfeleiktől azért, hogy a rossz műszaki állapotú járműveik átmenjenek a műszaki vizsgán - írták a közleményben.

Ismertették: változatos módszerekkel a vizsgára érkező járműveket a jogszabályoknak megfelelő állapotúnak igazolták le a közlekedési hatóság felé.

Előfordult, hogy olyan autót is átengedtek, melyen a karosszéria több helyen olyan mértékben korrodálódott, hogy kilyukadt, a biztonsági öveket nem lehetett becsatolni, a vezetőoldali ajtó ki volt kötve, hogy a közlekedés során ne nyíljon ki, a jobb első és hátsó világítás nem működött, a bal hátsó lámpa pedig be volt törve.

Az ügyben bűntárs volt egy autókereskedő, aki az ügyfeleket közvetítette a műszaki vizsgaállomás felé, és maga is vitt gépjárműveket vizsgáztatni.

A műszaki vizsgaállomás kiemelt ügyfele volt egy mikrobuszflottát üzemeltető cég, melynek ügyvezetője mikrobuszonként 75 ezer forintot adott át a műszaki vizsgaállomás vezető állású munkatársának azért, hogy a cég 124 darab, műszakilag nem megfelelő állapotú járműve átmenjen a vizsgán.

A rendőrség a vizsgaállomás vezető állású munkavállalóját, az adminisztrátor nőt és az autókereskedőt, valamint a mikrobuszflottát üzemeltető cég ügyvezetőjét vesztegetés bűntettével gyanúsította meg, őrizetbe vették őket és kezdeményezték letartóztatásukat.

A főügyészség közölte: a Balassagyarmati Járásbíróság nyomozási bírája - a főügyészségi indítvánnyal nagy részben egyetértve - a bizonyítás meghiúsítása és megnehezítése megakadályozása, valamint a bűnismétlés veszélyére tekintettel elrendelte a három férfi gyanúsított letartóztatását, míg a nővel szemben házi őrizetet rendelt el.

A döntéssel szemben az ügyész, a három gyanúsított férfi és a védőik fellebbezést jelentettek be, így az nem végleges.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Érkezik az ónos eső, riasztás van érvényben Budapestre  - A Liszt Ferenc reptér újra üzemel

Érkezik az ónos eső, riasztás van érvényben Budapestre - A Liszt Ferenc reptér újra üzemel

Keddre Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom, Pest, Bács-Kiskun és Fejér vármegyék nagy részére másodfokú, narancssárga riasztást adtak ki ónos eső miatt. A HungaroMet időjárás-előrejelzése szerint a nap folyamán zömében borult időre lehet számítani, délnyugaton szakadozhat fel a felhőzet. A legmagasabb hőmérséklet tekintetében nagy lesz a kontraszt: az ország nyugati területein néhol +7 Celsius-fok is lehet, míg a keleti területeken lesz, ahol mindössze -8 Celsius-fokig emelkedik a hőmérő higanyszála. Az ónos esőre és az extrém jegesedésre való tekintetel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is leállt, azt végül 13:00-kor indították újra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×