Infostart.hu
eur:
376.95
usd:
318.96
bux:
126534.75
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor
Nyitókép: NAV

Méreggel megpakolt, Ukrajnába tartó furgont fogott a NAV

Több mint ötszáz liter, kétes eredetű rovar- és gombaölőszert találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy lengyel furgon rakterében a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Pácin.

A sofőr a méreganyagokhoz tartozó számlákat vagy szállítóleveleket nem tudott bemutatni, és azt mondta, hogy a termékeket Magyarországon pakolta fel, és Ukrajnába vitte volna Lengyelországon keresztül – közölte a NAV.

A pénzügyőrök értesítették a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei kormányhivatal növényvédelmi felügyeletét, akik a körülmények tisztázásáig zár alá vették rakományt, amelynek piaci értéke 84 millió forint – olvasható a hivatal közleményében.

Címlapról ajánljuk
Összepakoltak az amerikaiak a Közel-Keleten – célzott csapásokra még készek maradnak

Összepakoltak az amerikaiak a Közel-Keleten – célzott csapásokra még készek maradnak

Washington már csak távolról, biztonsági garanciákkal kívánja formálni Szíria jövőjét, miután a közel-keleti ország új vezetése együttműködőnek bizonyul – mondta az InfoRádióban Wagner Péter. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője szerint arról nincs szó, hogy az USA nem figyel a jövőben a térségre, ha az Iszlám Állam újraszerveződne, vagy ha iráni fegyveres csoportok fenyegetnék az amerikai erőket Irakban, az amerikaiak továbbra is készek lehetnek különleges műveletekre.

Szakértő: Horvátország arra játszik, hogy a Barátság ellehetetlenül, így Magyarország ki lesz szolgáltatva

A horvátok azért nem engedik át az orosz olajat, mert azt akarják, hogy Magyarország és Szlovákia váljon kiszolgáltatottá az ő vezetéküknek, az Adriának – mondta az InfoRádióban a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. Hortay Olivér szerint az ukránok nem fogják beengedni az Orbán Viktor által bejelentett magyar-szlovák vizsgálóbizottságot.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Kilőtt a 4iG, szakadt a Wizz Air

Kilőtt a 4iG, szakadt a Wizz Air

Péntek reggel Ázsiában főként pozitív hangulatú kereskedést láthattunk, de Európában napközben elromlott a hangulat, ezt a hangulatromlást pedig a magyar tőzsde sem úszta meg. A reggel közzétett negyedéves számok után még történelmi csúcson, 12 000 forint fölött is volt a Richter, délutánra azonban visszaadta az emelkedést a papír. A 4iG viszont nagyot pattant, miután bejelentették, hogy a Mubadala 4022 forintos áron száll be a cégcsoportba. Amerikából elkeserítő inflációs számok érkeztek, melyek azonnal nyomás alá helyezték a tőzsdéket. Eközben a Wizz Air is nagy esésben van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×