Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia

Fegyverrel raboltak ki egy dohányboltot Budapesten

A Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói őrizetbe vették azt a két férfit, akik a gyanú szerint félmillió forintot vittek el egy dohányboltból.

A Budapesti Rendőr- főkapitányság Nyomozó Főosztály Rablási Osztálya 2020. április 1-jén fegyveresen elkövetett rablás bűntett miatt rendelt el nyomozást egy dohánybolt alkalmazottjának feljelentése miatt.

Két, maszkot viselő férfi ment be 2020. április 1-jén 20 óra körül egy Budaörsi úton lévő dohányboltba, ahol az eladót fegyverrel megfenyegették, megkötözték, és elvittek félmillió forintot, majd elmenekültek a helyszínről.

A nyomozók az üzletben szemlét tartottak, lefoglalták a bolt, és a környéken lévő kamerák felvételeit is. A rögzített nyomok és a felvételek elemzése alapján sikerült azonosítani az egyik feltételezett elkövetőt, a 31 éves Sz. Zsoltot, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki.

A kiadott elfogatóparancs alapján 2020. május 14-én a Gödöllői Rendőrkapitányság járőrei elfogták a férfit, akit átadtak a BRFK Rablási Osztály nyomozóinak.

A rendőrök folytatták a kutatást Sz. Zsolt társa után és sikerült azonosítaniuk a 40 éves Sz. Lajost, akit 2020. május 15-én, budapesti tartózkodási helyén elfogtak. A nyomozók lefoglalták azt a SsangYong típusú terepjárót is, amit a rablás elkövetésekor Sz. Lajos és társa használt.

A BRFK Rablási Osztály nyomozói Sz. Zsoltot és Sz. Lajost fegyveresen elkövetett rablás bűntett, és személyi szabadság megsértése bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként, őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására.

Címlapról ajánljuk
Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs
hóhelyzet

Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs

Még mindig sok dolga van a mentőknek, és a szociális ellátó rendszerben dolgozóknak. Sok iskolában van tanítási szünet, 29-ben pedig online oktatás.

Öröm és kríziskezelés a hazai erdőkben – a kirándulóknak is üzentek a szakemberek

A havazás jót tett a hazai erdőknek, mert a hótakaró védi a növényeket a fagyok ellen – mondta az Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője az InfoRádióban. A vadgazdálkodásért felelős vadászok kríziskezelési üzemmódra tértek át az extrém hideg és a folyamatos havazás miatt, fontos a jól átgondolt etetés – hangsúlyozta Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Újabb hidegfront éri el Magyarországot, elkezdett befagyni a Balaton – Híreink a hóhelyzetről szombaton

Újabb hidegfront éri el Magyarországot, elkezdett befagyni a Balaton – Híreink a hóhelyzetről szombaton

Több centiméter vastag jégréteg alakult ki a Balatonon, de egyelőre tilos és életveszélyes rámenni. Hamarosan újabb hidegfront éri el Magyarországot, ez havazást és hózáporokat is hozhat. Észak felől újabb hidegfront éri el az országot, amely többfelé havazást és hózáporokat okozhat. A front átvonulása nyomán a szél fokozatosan északnyugatira, majd északira fordul, és főként a Dunántúlon, illetve a Zemplén térségében erősen viharossá fokozódhat. Ezeken a területeken hófúvások kialakulására is készülni kell. Cikkünk folyamatosan frissül a hóhelyzet legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×